• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przyjęcie do Hospicjum

Niezależnie od tego, jak trudna sytuacja spowodowała, że znalazłeś się w hospicjum, pamiętaj, że do Twojej dyspozycji będzie cały zespół: lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, duchowny  i wolontariusze. Na dobre i na złe. Opieka w hospicjum świadczona jest na najwyższym poziomie i stawiana jest za wzór troskliwej opieki nad pacjentem. Tutaj otrzymasz pomoc, która ma pozwolić Tobie i Twoim bliskim poczuć się choć odrobinę bezpieczniej.

Przed zgłoszeniem się do hospicjum zastanów się, jaka forma opieki będzie najbardziej wskazana dla Ciebie lub Twojego bliskiego. Możesz skorzystać z pomocy poradni medycyny paliatywnej, opieki domowej lub z pobytu stacjonarnego w Domu Hospicyjnym. Pacjenci do hospicjum mogą zgłaszać się sami, mogą ich zgłosić ich bliscy, rodzina lub lekarz. Więcej o formach opieki w hospicjum możesz przeczytać tutaj: 
http://hospicja.pl/wazne-pytania/jaki-rodzaj-opieki-wybrac

Kto może skorzystać z opieki hospicjum?

90% spośród wszystkich dorosłych pacjentów objętych opieką paliatywną stanowią chorzy na nowotwory, u których wykorzystano już wszelkie formy leczenia przyczynowego. Dzieci przyjmowane do opieki hospicyjnej najczęściej rodzą się nieuleczalnie chore, cierpią na dziecięce porażenie mózgowe lub  jedną z niezliczonej liczby chorób genetycznych.

Lista schorzeń, która kwalifikuje pacjentów do opieki hospicyjnej, jest jednak dłuższa, znajdziecie ją Państwo tutaj: http://hospicja.pl/images/pdf/Jednostki_chorobowe.pdf

Jak zgłosić się do hospicjum dla dorosłych?

Przyjęcie do opieki hospicyjnej wymaga zarejestrowania pacjenta w kolejce oczekujących. To pierwszy etap, przed przyjęciem do opieki domowej lub stacjonarnej. Kontaktując się z osobą zapisującą do hospicjum, należy podać numer dowodu osobistego i dokument potwierdzający ubezpieczenie chorego, a także posiadać skierowanie do opieki hospicyjnej. Po zebraniu podstawowych informacji, pracownik działu koordynacji zapisze do kolejki osób oczekujących na miejsce w hospicjum. Kiedy tylko będzie taka możliwość, skontaktuje się z Państwem, informując o możliwości przyjęcia do opieki. Czas oczekiwania na miejsce w hospicjum może wahać się od kilku dni do miesiąca, w zależności od aktualnej sytuacji.

Przy przyjęciu pacjentów powyżej 18 roku życia wymagane są następujące dokumenty:

  • skierowanie do opieki hospicyjnej: pacjent ubiegający się o miejsce w hospicjum powinien być po zakończonym leczeniu przyczynowym;
  • dokument potwierdzający ubezpieczenie (np. NIP zakładu pracy, legitymacja emeryta lub rencisty, decyzja o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego, decyzja o przyznaniu zasiłku stałego);
  • dowód osobisty;
  • dokumentacja medyczna z przebytego leczenia (do wglądu);
  • dane przychodni zdrowia i lekarza pierwszego kontaktu.

Podczas przyjęcia do opieki pacjent, lub  w przypadku niezdolności chorego do wyrażania swojej woli, jego opiekun prawny, podpisuje oświadczenie, w którym wyraża zgodę na przebywanie pod opieką hospicjum.

Zgłoszenie do Hospicjum Domowego pdf/ word

Zgłoszenie do Hospicjum Stacjonarnego pdf/ word

Zgłoszenie do Poradni Medycyny Paliatywnej pdf/ word

telefon stacjonarny: 58 340 61 31, 58 340 61 36, 58 340 61 44

Recepcja oddziału stacjonarnego-Domu Hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku

telefon stacjonarny: 58 340 61 00
telefon komórkowy: 668 450 749
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia do Domowego Hospicjum dla Dzieci

Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio przez Kierownik Medyczną dr Annę Romanowicz-Sołtyszewską, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel: 506 082 989. Niezbędne jest przedstawienie skierowania do Domowego Hospicjum dla Dzieci, a także  dokumentacji medyczna z przebytego leczenia (do wglądu). Podczas przyjęcia opiekun prawny dziecka podpisuje oświadczenie, w którym wyraża zgodę na przebywanie dziecka pod opieką hospicjum domowego.

end faq