POLA NADZIEI NA POMORZU CZAS START!

19 kwietnia ruszyła wirtualna zbiórka na rzecz pomorskich hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu 2021. W tym roku z powodu pandemii odbywa się ona głównie online na stronie akcji, na portalu zrzutka.pl oraz na Facebooku. W piątek, 23 kwietnia ruszy Marszobieg „Żonkilowa droga”, a w niedzielę, 25 kwietnia swoją premierę będzie miała internetowa telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV, która pokaże, jak pomagają pomorskie hospicja. W jej programie nie zabraknie także energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi!

Czym są Pola Nadziei na Pomorzu?

Pola Nadziei to akcja organizowana każdej wiosny w wielu miastach Polski, także w Trójmieście i w Pucku. Jej celem jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Równie ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących.

Pola Nadziei na Pomorzu organizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Dochód z całej zbiórki wesprze działalność tych hospicjów.

Jak wpłacić darowiznę dla hospicjów?

Główna część zbiórki odbędzie się w dniach 19 kwietnia – 2 maja i będzie prowadzona online:

– na stronie akcji: https://www.polanadzieinapomorzu.pl/ – znajdziesz tam okienko do wpłat,

– na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/z/pnnp2021,

– poprzez skarbonkę „Pola Nadziei na Pomorzu 2021” na Facebooku:

Dołącz do nas i wrzuć datek, który pomoże hospicjom w trudnym czasie pandemii.

Tradycyjne skarbonki Pól Nadziei będzie można znaleźć także w wybranych firmach, sklepach, m.in. w sieci piekarni Mielnik, oraz w parafiach.

Włącz Pola Nadziei na Pomorzu TV!

W niedzielę, 25 kwietnia swój pierwszy program wyemituje telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV. Współtworzona przez 7 pomorskich hospicjów pokaże, na czym polega opieka hospicyjna, jak wygląda troska o pacjentów i codzienne działanie. W jej programie nie zabraknie także energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi! Dla widzów zagrają m.in. Adam Kalinowski, finalista programu The Voice of Poland oraz grupa wokalno-taneczna Da Capo al Fine. Telewizja będzie nadawać przez stronę www.polanadzieinapomorzu.pl.

Dokładny scenariusz wydarzenia będzie dostępny na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Maszeruj razem z nami!

Serdecznie zapraszamy osoby, które lubią aktywność fizyczną, do wzięcia udziału w Marszobiegu „Żonkilowa droga”. Nasza sportowa akcja potrwa od godz. 9.00 rano 23 kwietnia aż do północy 25 kwietnia. Każdy może wziąć w niej udział. Można wystartować z dowolnego miejsca. Jedynym warunkiem jest wcześniejsza rejestracja i wpłata symbolicznej opłaty wpisowej, która wynosi minimum 10 zł. Oczywiście można wpłacić więcej, bo cały dochód z Marszobiegu zostanie przekazany na Pola Nadziei na Pomorzu 2021, czyli na wsparcie działalności 7 pomorskich hospicjów. Zachęćcie rodzinę i przyjaciół do wspólnej aktywności!

Regulamin i rejestracja zapisów dostępne są na stronie Fundacji Przytulny Domek: http://przytulny-domek.pl/

Podejmiesz wyzwanie?

19 kwietnia rozpoczynamy również nasz challenge na Facebooku! Zadanie jest proste – wystarczy zrobić sobie zdjęcie lub filmik z żółtym motywem, w treści posta nominować trzy osoby, firmy lub organizacje, dopisać hasztag #polanadzieinapomorzu oraz wpłacić choćby drobną kwotę na numer konta: 66 1540 1098 2001 5562 4727 0012 z dopiskiem „Pola Nadziei na Pomorzu”.

Licytacja w Radio Gdańsk

Tradycyjnie już Polom Nadziei na Pomorzu towarzyszy aukcja charytatywna na antenie Radia Gdańsk. Od poniedziałku, 19 kwietnia do soboty, 24 kwietnia będzie można wylicytować przedmioty pozyskane od darczyńców przez hospicja. Wśród nich koszulka Lechii Gdańsk z autografami zawodników, wypożyczenie motocykla Harley Davidson na weekend, koszulka z autografami siatkarzy Trefla Gdańsk, rodzinny rejs po Zatoce Puckiej statkiem Star One, wyjątkowa torebka wizytowa podarowana przez Katarzynę Sokołowską oraz gitara elektryczna. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Pól Nadziei na Pomorzu 2021.

Niech dobro zakwitnie!