• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pięknym uzupełnieniem II Konferencji Dutkiewicza było spotkanie dwóch ikon ruchu hospicyjnego – polskiego – prof. Joanny Muszkowskiej-Penson i światowego – prof. Roberta Twycrossa w naszym hospicjum.

Pani Profesor była wielkim przyjacielem i mentorem ks. Eugeniusza, prof. Twycross – asystentem Cecily Sounders (w tamtych czasach). Spotkanie po latach przywołało dawne wspomnienia wspólnych szkoleń, atmosferę tamtych lat i otworzyło dyskusję na temat obecnych problemów.

A o naszej książce In Solidarity, prof. napisał tak:

Thank you for the gift of a copy of In Solidarity.

I read quite a lot of it on the way back to Oxford – mainly those parts by people I knew.

Fascinating reading. It filled in so many gaps in my knowledge.

{gallery}twycross{/gallery}


18 października przeżywamy w liturgii Kościoła wspomnienie św. Łukasza - patrona lekarzy i Służby Zdrowia. Tradycja podaje, że był lekarzem, potrafił dostrzec cierpienie i pochylał się nad ludźmi chorymi i cierpiącymi.
Święty Łukasz żyjąc według zasad ewangelicznych czerpał radość i pogodę ducha. Jako patron lekarzy i pracowników Służby Zdrowia wskazuje na potrzebę budowania wrażliwej odpowiedzialnej relacji między lekarzem a pacjentem.
Całemu naszemu zespołowi medycznemu życzymy, aby wzór cnót św. Łukasza przyświecał mu w codziennej, pełnej wyzwań i poświęcenia, pracy. Dziękując jednocześnie za wielkie serce, z którym każdego dnia lekarze, pielęgniarki, opiekunki i wolontariusze podchodzą do łóżek naszych chorych w ich domach oraz w naszym domu hospicyjnym.
Dziś podczas mszy św. o godzinie 15.00 nasz hospicyjny Kapelan ks. Jędrzej Orłowski SAC serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich opiekunów osób chorych i cierpiących.


W sobotę 8 października w siedzibie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku odbędzie się szczególne wydarzenie, dedykowane opiekunom rodzinnym, czyli tym członkom rodzin, których życie koncentruje się na sprawowaniu opieki nad ciężko chorym bliskim w domu. Będzie to „Dzień profilaktyki”, podczas którego będą oni mieli możliwość uzyskania porady lekarskiej różnych specjalistów i darmowego badania profilaktycznego, na które zwykle nie mają czasu.  8 października to także Światowy Dzień Hospicjów oraz oficjalne otwarcie  XIII ogólnopolskiej kampanii społecznej  „Hospicjum to też Życie”.


W dniach 10-15 października trwa usuwanie awarii centrali telefonicznej w Hospicjum Dutkiewicza przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Wszystkie osoby chcące skontaktować się z pracownikami naszej placówki prosimy o korzystanie z numerów komórkowych udostępnionych w zakładce KONTAKTY naszej strony. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!


Przed nami trójmiejska muzyczna jesień: festiwale, widowiska i koncerty. A wśród nich ten „The Best”. 15 października w Filharmonii Bałtyckiej, w cyklu „Głosy dla Hospicjów”, wystąpi charyzmatyczna Kayah. Artystka zaśpiewa dla swoich wielbicieli, ale i dla małych podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Więcej na temat koncertu: "The Best" dlaHospicjum


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku