Czy można być jeszcze lepszym wolontariuszem?

Najwyraźniej tak! Chociaż wydaje się, że lepiej być nie może. Dążąc do doskonałości nasi wolontariusze poszukują wciąż nowych możliwości zdobywania wiedzy i poszerzania swoich kompetencji. I dlatego też skorzystali z okazji wzięcia udziału w konferencji, która odbyła się 1 czerwca 2016 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jej tytuł to: Razem wobec wyzwań opieki kresu życia. Wczesnym świtem do stolicy wyruszyła grupa wolontariuszy wraz koordynator wolontariatu opiekuńczego naszego hospicjum Barbarą Szynaką i psycholog Agnieszką Paczkowską.

Dobre Praktyki Wolontariatu Hospicyjnego

W sobotę 28 maja 2016 r. odwiedziła nas grupa wolontariuszy z toruńskiego Hospicjum Światło. Towarzyszyli im koordynator wolontariatu oraz psycholog. Odwiedziny miały charakter wizyty studyjnej w ramach realizowanego przez owe Hospicjum projektu „Dobre Praktyki Wolontariatu Hospicyjnego”, a nasz Dom Hospicyjny został wytypowany jako pierwszy z 4 przystanków na ogólnokrajowej mapie ośrodków opieki paliatywno-hospicyjnej. Honory domu tego dnia pełniła nasza koordynator wolontariatu opiekuńczego Barbara Szynaka oraz przedstawiciele, a jednocześnie wieloletni członkowie licznego zespołu wolontariackiego: Ela, Jola, Teresa i Czesław. Spotkanie, które przebiegało w niezwykle sympatycznej atmosferze, stało się okazją do wymiany cennych doświadczeń. A cel jakim było ukazanie standardów, innowacji i dobrych praktyk wolontariatu w opiece paliatywno-hospicyjnej został osiągnięty.

"My kochamy Nasze Mamy"

 

 

 

 

 

 

 

Mama - najczęstsze pierwsze słowo dziecka, centrum świata, fundament...później także nauczycielka, powierniczka, przyjaciółka. Matki, które spotykamy na co dzień w naszej hospicyjnej rzeczywistości to oprócz tego również opiekunki, pielęgniarki i rehabilitantki dla swoich dzieci, którym choroba odebrała beztroskę dzieciństwa. W ich kierunku szczególnie nisko dziś chcemy się ukłonić i życzyć im, by ta siła, cierpliwość, nadzieja i miłość, którą widzimy w nich codziennie, nigdy ich nie opuszczała.

(w imieniu pracowników naszego Hospicjum napisała Karolina Pawłowska)

Sezon grillowy 2016 otwarty!

Tegoroczny maj obdarza nas soczystą zielenią, słońcem i piękną pogodą. Pacjenci niemalże od początku miesiąca cieszą oczy budzącą się do życia przyrodą spędzając całe dnie w rozkwitającym ogrodzie. Po co więc czekać? Czas rozpalić grilla, by biesiadować w iście rodzinnej atmosferze. Nasi wolontariusze zadbali o to, by pacjenci i ich bliscy spędzili wspaniałe popołudnie.

Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Fundacja Hospicyjna od lat wspiera dzieci szczególnie dotknięte przez los: doświadczające ciężkiej, nieuleczalnej choroby oraz ich rodzeństwo pozostające pod opieką Domowego Hospicjum dla Dzieci im. Dutkiewicza oraz dzieci osierocone (Fundusz Dzieci Osieroconych). Obecnie trwa akcja Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Aktualna lista marzeń podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza i Fundacji Hospicyjnej Dzień Dziecka 2015

Wszystkich ludzi o wielkich sercach zapraszamy gorąco do włączenia się w to działanie!

Podkategorie

Strona 10 z 67


JoomShaper