• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z okazji 10 lat Akademii Walki z Rakiem, 13 września, w niedzielę, organizujemy w Zatoce Sztuki w Sopocie ogólnodostępne warsztaty i porady dla wszystkich chętnych oraz przemarsz „Idę dla….” z Gdańska i Gdyni plażą do Sopotu, prowadzony przez znanych sportowców.
Wydarzenie odbędzie się pod patronatem trzech prezydentów: Gdańska, Sopotu i Gdyni.
Akademia Walki z Rakiem to bezpłatna pomoc i edukacja prozdrowotna, niezwykle ważne miejsce dla wszystkich poszukujących wsparcia w wypadku choroby nowotworowej ich samych lub osób im bliskich. Obejmuje: wykłady, indywidualne konsultacje, warsztaty rozwoju osobistego, grupy psychoedukacyjne, grupy wsparcia i inne.
PROGRAM:


W imieniu komitetu organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w I Konferencji Onkologiczno-Paliatywnej Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC, która odbędzie się w dniu 3 października 2015 r. w Gdańsku.

Opieka nad chorym onkologicznym jest nie lada wyzwaniem dla lekarzy wielu specjalności. W czasie leczenia zarówno pacjenci jak i zespół terapeutyczny na każdym etapie choroby muszą stawić czoła rozmaitym trudnościom. W dobie rozwoju medycyny, obok terapii podstawowej, równie ważnym aspektem umożliwiającym osiągnięcie sukcesu jest znajomość leczenia wspomagającego. Zgłoszenie do udziału możecie Państwo wysłać poprzez formularz znajdujący się na stronie: http://www.konferencja-dutkiewicza.pl/


Tradycyjnie już, pierwszy piątek czerwca był okazją dla naszych małych podopiecznych z Domowego Hospicjum dla Dzieci i ich rodzin do odwiedzenia gdańskiego ogrodu zoologicznego. Niecodzienne atrakcje czekały tam na zaproszonych, na uroczysty nastrój gości wpłynął także fakt, że był to Wieczór Marzeń w ZOO, rozpoczynający się już po zwyczajnych godzinach otwarcia ogrodu…


Wczoraj mieszkańcy Domu Hospicyjnego, ich bliscy oraz wolontariusze mieli okazję obcować z kulturą tzw. wysoką. Odwiedziła nas bowiem młodzież z Katolickiego Zespołu Szkół Pallotyńskich w Chełmnie. Uczniów, którzy przybyli w towarzystwie przedstawicieli kadry pedagogicznej w osobach: ks. Dyrektora Pawła Orpika SAC, ks. Prefekta Kamila Wolana SAC, Pani Ireny i Pani Ewy, przywitał uroczyście ks. Jędrzej Orłowski SAC, Dyrektor Hospicjum. Na 30 osobową grupę gości składał się Zespół Pieśni i Tańca „Kundzia”,


Z dumą informujemy, że dnia 25.05.2015r, w siedzibie Ratusza Staromiejskiego przy ul. Korzennej miała miejsce uroczystość nadania odznaczeń Złotego Czepka, przyznawanych wyróżniającym się doskonałą etyką pracy Paniom pielęgniarkom. Z rąk władz Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku wyróżnienia otrzymały pracowniczki Naszego Hospicjum: p. Ewelina Lammek (pielęgniarka w Hospicjum Domowym), p. Alina Tymczuk (opiekująca się pacjentami na Oddziale Stacjonarnym i w opiece domowej) i p. Ewa Hys (pielęgniarka w opiece domowej).


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku