• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ruszyła XII ogólnopolska kampania społeczna realizowana co roku przez Fundację Hospicyjną. Tegoroczne przesłanie brzmi: "Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom".


Kontynuując tradycję "Dnia Profilaktyki Zdrowotnej" zainicjowaną w roku ubiegłym, mamy przyjemność zaprosić wszystkich Przyjaciół Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC, w tym między innymi naszych pacjentów i ich bliskich, wolontariuszy i pracowników wraz z rodzinami oraz wszystkie osoby, które dysponują czasem i takiej porady potrzebują na bezpłatne konsultacje lekarzy specjalistów, które odbywać się będą w sobotę 17 października w godzinach od 9.00 do 13.00 w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Bez skierowanie można się spotkać z: chirurgiem onkologiem, onkologiem, neurologiem, pulmonologiem, lekarzem chorób zakaźnych, ebdokrynologiem, ortopedą dziecięcym, ortopedą dorosłych. Zapraszamy serdecznie!


Minęło już 13 lat od przedwczesnego odejścia naszego Założyciela i charyzmatycznego Ojca polskiego ruchu hospicyjnego ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC.
Mszy Św. tego dnia w naszej hospicyjnej kaplicy przewodniczył Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski. W kazaniu przypomniał nam sylwetkę ks. Eugeniusza oraz Jego ideę życia w służbie człowiekowi choremu i jego bliskim.


17 października o godz. 19.00 zapraszamy na koncert charytatywny z cyklu „Głosy dla Hospicjów”. W Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance wystąpi Krystyna Janda ze spektaklem „Piosenki z teatru”.

Koncert tradycyjnie odbywa się w październiku z okazji w Międzynarodowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Stanowi też jedną z form szerzenia idei opieki hospicyjnej oraz pozyskania środków na zorganizowaną pomoc dla Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, które rocznie otacza opieką ponad 1 000 osób dorosłych i dzieci z Pomorza oraz osieroconych objętych programem Funduszu Dzieci Osieroconych.


 Drogi Jubilacie!


Dyrekcja oraz pracownicy i wolontariusze Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku składają Tobie z okazji pięknego jubileuszu pięćdziesiątych urodzin, życzenia błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Św. oraz opieki Matki Przenajświętszej. Niech Pan Bóg obdarza Cię łaską zdrowia i siłą potrzebną w kapłańskiej posłudze, aby przynosiła piękne owoce dla Kościoła.

Dziękując za wiele lat pracy, zapewniamy o modlitwie podczas Mszy św. w dniu Twoich urodzin w Kaplicy Baranka Bożego naszego Hospicjum.


 Dyrektor Hospicjum

Ks. Jędrzej Orłowski SAC
oraz Pracownicy i Wolontariusze. 


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku