Piknik na powitanie lata

Kolejny raz ogród Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC zapełnił się kolorowymi balonikami, bańkami, muzyką i tańcem. 25 czerwca do wspólnej zabawy zaprosiliśmy podopiecznych  Domowego Hospicjum Dziecięcego, a także Funduszu Dzieci Osieroconych. To wszystko na powitanie lata, na które wszyscy z wytęsknieniem czekaliśmy, ale także  z okazji obchodzonych niedawno świąt Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

Witamy Sąsiadów w naszych progach!

Na szczęście pogoda dopisała! W środowe popołudnie (15.06.2016), dzięki wsparciu Instytut Kultury Miejskiej, w ramach projektu Gdańskie Dni Sąsiadów, nasz ogród stał się miejscem sąsiedzkiego spotkania, wspólnego grillowania i podjadania smakołyków :-) Nasi pacjenci, wolontariusze, pracownicy oraz mieszkańcy okolicy mogli spróbować pysznych ciast dzięki Cafe Libertas i wypić do tego filiżankę kawy wypalanej przez Vieira Café. Nastrój był świetny, goście zadowoleni. Już myślimy o kolejnych edycjach sąsiedzkich spotkań.

"Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach"

Serdecznie zapraszamy na warsztat prowadzony przez naszą psycholog, Agnieszkę Paczkowską, skierowany do rodziców i opiekunów, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 19 czerwca w godzinach 11-17 w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc bardzo prosimy o wcześniejsze zapisy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztat jest bezpłatny.

Śmierć kochanej osoby wywiera ogromny wpływ na życie całej rodziny, także na dzieci i młodzież. Pomaganie im w tym okresie nie jest zadaniem łatwym, zwłaszcza gdy samemu przeżywa się skrajne emocje związane z odejściem bliskiej osoby.

Z cyklu: Hospicjum to też życie!

Mieszkańcami naszego Domu Hospicyjnego są ludzie w różnym wieku i o rozmaitych życiorysach. Aktualnie mieszkają tu panowie Wacław i Marian. Czy coś ich łączy oprócz przeżywanego cierpienia? Okazuje się, że tak. Łączy ich wspólnota pasji. Miłość do muzyki chóralnej. Obaj są bowiem wieloletnimi członkami chórów parafialnych, w których udzielają się wraz ze swoimi małżonkami. Trudny czas chorowania uniemożliwia im uczestniczenie w życiu swoich wspólnot. Ale czy na pewno? W minionym tygodniu obu panów odwiedziły ich chóry i obaj uczestniczyli we mszach podczas których, razem ze swoimi grupami mogli śpiewem chwalić Boga. Niezwykle to wzruszające... Bycie świadkiem tak pięknych gestów przywiązania, na jakie zdobyli się członkowie chórów Stella Fatima z Żabianki oraz Cantores Minores Gedanenses z Moreny wobec swoich przyjaciół a naszych pacjentów.

Czarodziejski ogród

Tegoroczne lato przyszło nadzwyczaj wcześnie. Ku zadowoleniu naszych Pacjentów i ich bliskich, którzy czerpią całymi garściami z przepięknej pogody i otaczającej aury. A uroki naszego hospicyjnego ogrodu bardzo sprzyjają serdecznym spotkaniom na łonie natury. Pacjenci, których rodziny są daleko mogą liczyć na obecność i towarzyszenie ofiarnych wolontariuszy wykazujących się czasem sporymi ekwilibrystycznymi zdolnościami manewrując łóżkami po hospicyjnych korytarzach w drodze do upragnionego ogrodowego "raju".

Podkategorie

Strona 9 z 67


JoomShaper