• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tradycją Wspólnoty Hospicyjnej w gdańsku jest przeżywanie wspólne przeżywanie rekolekcji w Adwencie i Wielkim Poście. Tegoroczne medytacje adwentowe przygotował dla Hospicyjnej Rodziny ks. Krzysztof Nowak. Diecezjalny duszpasterz młodzieży w Archidiecezji Gdańskiej. Swój rekolekcyjny tryptyk 7, 8 i 9 grudnia oparł na cnotach boskich: WIERZE, NADZIEI I MIŁOŚCI. Przybliżył nam także potrzebę zdrowej pobożności maryjnej.

W te rekolekcyjne dni przygotowywaliśmy się do przeżywania pamiątki Bożego Narodzenia. W czwartek 10 grudnia spotkaliśmy się na mszy św. adwentowej w Kaplicy Baranka Bożego.


Z głębokim smutkiem informujemy, że 6.12. br. zmarł
 
Aureliusz Kozłowski

Mąż naszej Drogiej Koleżanki Bogny Kozłowskiej, Wicedyrektor Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w sobotę 12.12.2015 r., w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, przy ul. Curie-Skłodowskiej 3 w Gdańsku Wrzeszczu, o godz. 11.00.

Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia na Cmentarzu Garnizonowym (przy Placu Zebrań Ludowych), o godz. 12.00.

Zgodnie z życzeniem Bogny, zamiast kwiatów prosimy o datek na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych oraz osieroconych, będących od opieką Hospicjum Dutkiewicza i Fundacji Hospicyjnej, który będzie można wrzucić do puszek wolontariuszy obecnych na uroczystościach pogrzebowych.

Przyjaciele z Hospicjum Dutkiewicza i Fundacji Hospicyjnej


Pragnąc w jeszcze większym zakresie odpowiadać na potrzeby pacjentów onkologicznych z Gdańska i okolic Hospicjum ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC stale poszukuje lekarzy do pracy w Hospicjum Domowym Dla Dorosłych oraz w Hospicjum Domowym Dla Dzieci


 

6 grudnia br. umarł nagle

Aureliusz Kozłowski

Mąż naszej Drogiej Koleżanki Bogny Kozłowskiej, Wicedyrektor Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

 

Kochana Bogno,

Nie umiejąc wyrazić naszego smutku, wstrząśnięci i pełni żalu, deklarujemy Ci wszelką możliwą pomoc w każdej sprawie. Jesteśmy i będziemy z Tobą i Twoimi Dziećmi.

Przyjaciele z Hospicjum Dutkiewicza i Fundacji Hospicyjnej


Niedługo na polskich cmentarzach zapłoną znicze. Od lat w atmosferę listopadowego święta wpisuje się akcja Fundacji Hospicyjnej "Zapalmy Światło dla Hospicjum", będąca aktem solidarności z podopiecznymi gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC - najstarszej placówki paliatywno-hospicyjnej na Pomorzu, która rocznie opiekuje się ponad 1000 chorych terminalnie i przewlekle. Głównym elementem akcji jest wielka kwesta na cmentarzach, nagłaśniana przez media, powszechnie akceptowana i oczekiwana.

Więcej o akcji Światło dla Hospicjum na stronie Fundacji Hospicyjnej

O akcji "Światło dla Hospicjum" była mowa również w Panoramie Gdańskiej 29 października 2015 r. Zobaczcie (od 10 minuty)


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku