XIII Kampania Społeczna "Hospicjum to też życie"

W październiku 2016 rusza XIII Kampania Społeczna "Hospicjum to też życie". Tegorocznym ważnym tematem, na który chcemy zwrócić uwagę są OPIEKUNOWIE osób przewlekle i terminalnie chorych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kampanii oraz do współpracy.

Dobro procentuje. O więziach rodzących się w naszym hospicjum

Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego zakończenia lata. W upalne, sobotnie południe podopieczni Hospicjum Domowego dla Dzieci, ich rodziny oraz zespół hospicyjny, tłumnie przybyli na piknik do malowniczo położonej miejscowości pod Gdańskiem, Trzciniska. Gospodarzem pikniku była szczególna rodzina, bo niegdyś (z powodu choroby najmłodszego syna Rafała) będąca pod opieką Hospicjum Domowego. Chłopiec, mimo że lekarze w szpitalu o jego przyszłości wypowiadali się z niepewnością w głosie, zaskoczył wszystkich,

Ekscytujaca końcówka lata

Piątek przywitał nas cudowną pogodą. Jak co roku, to już niemal tradycja, spędziliśmy dzień w 49 Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Piknik jak zwykle rozpoczął się od zwiedzania sali tradycji, gdzie można było zapoznać się z historią wojskowego lotnictwa. Potem czekała na nas niespodzianka. Każdy mógł usiąść za sterami śmigłowca, poczuć się przez chwilę pilotem i przy okazji zobaczyć prawdziwy pokaz lotnictwa. To był niesamowity widok.

Jedni mają wakacje... inni edukację

W dniach 1-3 lipca 2016. na Kaszubach integrowali się, jak co roku, nasi wolontariusze łącząc przyjemne z pożytecznym. Spotkali się bowiem w niezwykle urokliwych Zdunowicach k. Sulęczyna w środku lasu i w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Kotynia, by wspólnie odpoczywać, regenerować siły, ale też (co stanowiło zresztą całkiem spory wycinek czasu) zdobywać wiedzę i pogłębiać swoje kompetencje społeczne, tak przecież potrzebne w towarzyszeniu pacjentowi. Warsztaty poprowadziła współpracująca z nami nie od dziś wspaniała trenerka i coach Marzena Grochowska.

"Oprócz błękitnego nieba..."

"Spójrz za okno, rozejrzyj się dookoła, poczuj wiatr na twarzy. To, co dla Ciebie jest oczywistością, dla Mateusza jest niemożliwe. Pomyśl, jak byś się czuł, gdyby zostało Ci to odebrane. Gdyby zamiast twarzy ludzi na ulicy i zieleni drzew na zawsze musiałbyś widzieć biały sufit mieszkania.
Podaruj Mateuszowi kawałek nieba – dosłownie i w przenośni. To dla Ciebie tak niewiele, a dla niego wszystko."

Przeczytajcie Państwo wzruszającą historię podopiecznego naszego Domowego Hospicjum dla Dzieci i wesprzyjcie, prosimy, zbiórkę na przenośny koncentrator tlenu dla Matiego! Liczy się każda złotówka.
https://www.siepomaga.pl/zobaczycniebo

Podkategorie

Strona 8 z 67


JoomShaper