Zapraszamy na msze żałobne

Drodzy!
Mamy już rok 2013 r. Pragniemy w nim kontynuować tradycję wspólnego spotykania się na modlitwie za bliskich, którzy odeszli, oraz za wszystkich zmarłych potrzebujących modlitwy. Jak w latach ubiegłych, zapraszamy na Msze Żałobne, które odprawiane są w ostatnią sobotę miesiąca. Wspominamy na nich, w Litanii Imion, naszych podopiecznych, którzy odeszli na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy oraz wszystkich zmarłych, których imiona zostaną zapisane przez ich bliskich przed Mszą Świętą. Zapraszamy zatem:

Siedmiu Wspaniałych 2012 r.

Drodzy,

21 stycznia 2013r., w wigilię Dnia Św. Wincentego Pallottiego, zostały wręczone coroczne nagrody Siedmiu Wspaniałych. W tym roku zostały wyróżnione przez Kapitułę (Dyrekcja Hospicjum i Fundacji Hospicyjnej) następujące osoby:

50-lecie kanonizacji Św. Wincentego Pallottiego

W dniu 21 stycznia 2013 r. odbyły się w naszym Hospicjum uroczystości z okazji Dnia Świętego Wincentego Pallottiego. W tym roku szczególnie ważne, gdyż przeżywamy 50. rocznicę kanonizacji założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Tego dnia nasz Dom Hospicyjny nawiedził Ksiądz Prowincjał Adrian Galbas, który wygłosił poruszającą homilię podczas uroczystej Mszy Świętej. Przepiękną oprawę muzyczną zapewnił Gdański Chór Nauczycielski pod dyrekcją Pani Teresy Pabjańczyk.

Wspomnienie Św. Wincentego Pallottiego

Nie wezwał mnie Pan do czynienia tego wszystkiego, co na tym świecie dokonane być może; ja jednak pragnę czynić to, co bym czynił, gdybym był powołany do czynienia wszystkiego.
św. Wincenty Pallotti
 
Drodzy, serdecznie zapraszamy 21 stycznia 2013 r. do Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, gdzie, w modlitewnym skupieniu i radosnym świętowaniu, pragniemy dziękować za dar świętego Pallottiego, który był prekursorem apostolstwa świeckich oraz swoim życiem dał przykład wspólnej posługi duchownych ze świeckimi, wspaniale realizowany w naszym Hospicjum poprzez współpracę księży, pracowników i wolontariuszy, ludzi zdrowych z chorymi i niepełnosprawnymi.

Podkategorie

Strona 67 z 67


JoomShaper