Te dzieci liczą na Was!

Pod opieką gdańskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza przebywa aktualnie 35 małych pacjentów. Każdy z nich jest otoczony bezgraniczną miłością i wielką troską zarówno swoich najbliższych, jak i naszego zespołu medycznego. Regułą jest, że nawet najgorliwsze starania człowieka nie wystarczają, by zapewnić naszym dzieciaczkom względny komfort życia. Niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, który pomaga oddychać, odksztuszać, przyjmować pokarmy, przemieszczać się itp. 

 

8 października dniem dla opiekunów rodzinnych

W sobotę 8 października w siedzibie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku odbędzie się szczególne wydarzenie, dedykowane opiekunom rodzinnym, czyli tym członkom rodzin, których życie koncentruje się na sprawowaniu opieki nad ciężko chorym bliskim w domu. Będzie to „Dzień profilaktyki”, podczas którego będą oni mieli możliwość uzyskania porady lekarskiej różnych specjalistów i darmowego badania profilaktycznego, na które zwykle nie mają czasu.  8 października to także Światowy Dzień Hospicjów oraz oficjalne otwarcie  XIII ogólnopolskiej kampanii społecznej  „Hospicjum to też Życie”.

Głosy dla Hospicjum ks. Dutkiewicza w 2016 roku

Przed nami trójmiejska muzyczna jesień: festiwale, widowiska i koncerty. A wśród nich ten „The Best”. 15 października w Filharmonii Bałtyckiej, w cyklu „Głosy dla Hospicjów”, wystąpi charyzmatyczna Kayah. Artystka zaśpiewa dla swoich wielbicieli, ale i dla małych podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Więcej na temat koncertu: "The Best" dlaHospicjum

Dobrodziejstwa tegorocznego lata

Wrzesień jest dla nas bardzo łaskawy. Obdarowuje hojnie piękną pogodą. Nie sposób tego nie wykorzystać... I tak też robią mieszkańcy domu hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. W ubiegłym tygodniu cieszyli oczy rozległym horyzontem oraz uczy szumem fal i odgłosami pluskających się na nabrzeżu ptaków podczas wycieczki do Brzeźna. Dziś wybrali się do Parku Oliwskiego, by "rozsmakowywać się" w estetyce tego miejsca.

Spotkajmy się w 14 rocznicę śmierci naszego Przyjaciela...

12 września 2016 roku serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Domu Hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Tego dnia, podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 15.00 odprawianej pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki, wspominać będziemy naszego niezapomnianego Patrona i Współtwórcę Hospicjum – śp. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC. 
 
W tym roku przypada 14 rocznica Jego śmierci. 
O oprawę muzyczną tego wydarzenia zatroszczy się zaprzyjaźniony z nami od lat Chór Cantores Minores Gedanenses pod kierunkiem Pani Ewy Mazur.
 
Wszystkich Przyjaciół ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC oraz Hospicjum jego imienia po wspólnej modlitwie zapraszamy na rozmowy, wspomnienia i wspólne snucie planów - przy kisielu i czekoladzie, wielkich przysmakach Księdza Eugeniusza.

Podkategorie

Strona 7 z 67


JoomShaper