• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak co roku w naszej hospicyjnej wspólnocie Światowy Dzień Chorych, przypadający na 11 lutego, przebiega w sposób wyjątkowy. Pragniemy spotkać się z naszymi podopiecznymi i ich rodzinami. Do wspólnego przeżywania tego Dnia zapraszamy szczególnych Gości. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością biskup pomocniczy ks. Wiesław Szlachetka oraz radca prowincjalny ks. Janusz Łuczak SAC, którzy koncelebrowali razem z ks. Jędrzejem Orłowskim SAC uroczystą msze świętą w intencji chorych. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił niezastąpiony Wojciech Malinowski.


„Każdy szpital czy klinika mogą być widzialnym znakiem i miejscem promowania kultury spotkania i pokoju, gdzie doświadczenie choroby i cierpienia, a także profesjonalna i braterska pomoc przyczyniają się do przezwyciężenia wszelkich granic i podziałów”.

Papież Franciszek
Z okazji XXIV Światowego Dnia Chorego wszystkim Chorym i Cierpiącym życzymy wytrwałości, wiary i nadziei.


Szanowni Państwo! Spieszymy donieść, że egzamin kończący aktualną edycję Kursu Wolontariatu Opiekuńczego w Hospicjum Dutkiewicza - Jesień 2015 - odbędzie się 20 stycznia 2016 r. o godzinie 17.00.

Uroczyste zakończenie Kursu planowane jest na 17 lutego 2016 r. o godzinie 17.00.

Czekamy na Was drodzy przyszli wolontariusze!


W piątek, 22.01.2015r., przeżywaliśmy w hospicyjnej wspólnocie wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, naszego patrona i nauczyciela. Każdego roku ten szczególny dzień przynosi nam głębokie przeżycia duchowe – to za sprawą uroczystej Mszy Świętej w tym roku celebrowanej przez ks. bp. pomocniczego Zbigniewa Zielińskiego, ks. dra Krzysztofa Marcyńskiego SAC, ks. Zbigniewa Rembisza SAC – radcy prowincjalnego oraz ks. Jędrzeja Orłowskiego SAC – dyrektora Hospicjum Dutkiewicza. Uczestniczyli w niej licznie zgromadzeni pracownicy, wolontariusze i przyjaciele naszego Hospicjum, a szerzej: Zgromadzenia Pallotyńskiego duchownych i świeckich.


W poniedziałek 11.01.2016 r w Klubie 1000 gościliśmy PRAWDZIWE ANIOŁY!!!
Uczniowie Gimnazjum Gedanensis z Gdańska wyprawili nam niezwykłą ucztę niebiańską. Przynieśli mnóstwo przepysznych ciast domowego wypieku. Degustacja odbyła zaraz po tym, jak nasza Hospicyjna Rodzina obejrzała Jasełka wg autorskiego pomysłu jednej z uczennic: Emilii Majewskiej z II klasy gimnazjum. Wystąpiła cała klasa Autorki. Uczniowie pracowali pod opieką Katarzyny Żołnowskiej, Marzeny Bławat oraz wychowawcy Łukasza Nowickiego.


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku