Mikołaje łączcie się w 2016 roku!

Na starcie można ustawić się już w połowie września, kiedy to na stronie Fundacji dostępna jest imienna lista dzieci z dołączonym spisem przedmiotów, które obdarowywani lub ich opiekunowie chcieliby znaleźć pod choinką. Są nimi zarówno dzieci chore, ich zdrowe rodzeństwo oraz dzieci osierocone. Wśród potencjalnych prezentów znajdują się oczywiście zabawki i książki, oczywiście słodycze, ale także ubranka w konkretnym rozmiarze, kosmetyki, środki czystości, drobny sprzęt rehabilitacyjny i żywność. Akcja trwa do 30 listopada. Do tego czasu można skontaktować się z p. Justyną Ziętek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), koordynatorką Funduszu Dzieci Osieroconych, oraz z p. Anną Włodkowską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), koordynatorką wolontariatu akcyjnego i zgłosić chęć wzięcia udziału w świątecznych zakupach...

Zapraszamy!

LISTA ŻYCZEŃ

 

 

 

Kurs Wolontariatu Opiekuńczego. PLAN ZAJĘĆ. EDYCJA JESIEŃ 2016

19 października 2016 ruszyła kolejna edycja Kursu Wolontariatu Opiekuńczego. Jak zwykle oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Na pierwszym, organizacyjnym spotkaniu pojawiło się ponad 60 osób. To dla nas wielka radość, kiedy tak liczna grupa pragnie skorzystać z rzetelnego przygotowania się do roli opiekuna osoby przewlekle, nieuleczalnie chorej. Naszych kursantów prosimy o zapoznanie się z planem zajęć.

O II Konferencji Dutkiewicza słów kilka...

Pięknym uzupełnieniem II Konferencji Dutkiewicza było spotkanie dwóch ikon ruchu hospicyjnego – polskiego – prof. Joanny Muszkowskiej-Penson i światowego – prof. Roberta Twycrossa w naszym hospicjum.

Pani Profesor była wielkim przyjacielem i mentorem ks. Eugeniusza, prof. Twycross – asystentem Cecily Sounders (w tamtych czasach). Spotkanie po latach przywołało dawne wspomnienia wspólnych szkoleń, atmosferę tamtych lat i otworzyło dyskusję na temat obecnych problemów.

A o naszej książce In Solidarity, prof. napisał tak:

Thank you for the gift of a copy of In Solidarity.

I read quite a lot of it on the way back to Oxford – mainly those parts by people I knew.

Fascinating reading. It filled in so many gaps in my knowledge.

Św. Łukasz - patron lekarzy i Służby Zdrowia

18 października przeżywamy w liturgii Kościoła wspomnienie św. Łukasza - patrona lekarzy i Służby Zdrowia. Tradycja podaje, że był lekarzem, potrafił dostrzec cierpienie i pochylał się nad ludźmi chorymi i cierpiącymi.
Święty Łukasz żyjąc według zasad ewangelicznych czerpał radość i pogodę ducha. Jako patron lekarzy i pracowników Służby Zdrowia wskazuje na potrzebę budowania wrażliwej odpowiedzialnej relacji między lekarzem a pacjentem.
Całemu naszemu zespołowi medycznemu życzymy, aby wzór cnót św. Łukasza przyświecał mu w codziennej, pełnej wyzwań i poświęcenia, pracy. Dziękując jednocześnie za wielkie serce, z którym każdego dnia lekarze, pielęgniarki, opiekunki i wolontariusze podchodzą do łóżek naszych chorych w ich domach oraz w naszym domu hospicyjnym.
Dziś podczas mszy św. o godzinie 15.00 nasz hospicyjny Kapelan ks. Jędrzej Orłowski SAC serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich opiekunów osób chorych i cierpiących.

KOMUNIKAT

W dniach 10-15 października trwa usuwanie awarii centrali telefonicznej w Hospicjum Dutkiewicza przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Wszystkie osoby chcące skontaktować się z pracownikami naszej placówki prosimy o korzystanie z numerów komórkowych udostępnionych w zakładce KONTAKTY naszej strony. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Podkategorie

Strona 6 z 67


JoomShaper