DB Schenker świątecznie dla naszych Pacjentów

Wolonrariat pracowniczy w firmie DB Schenker pięknie się rozwija. Beneficjentem tej aktywności dwa razy do roku jest nasze Hospicjum.Od kilku lat z początkiem grudnia przybywają do naszego Domu pomocnicy Św. Mikołaja, by przystroić to miejsce przepięknymi ozdobami i w ten sposób wprawić mieszkańców w świąteczny nastrój. Tak też się stało i w tym roku. 

Andrzejki dla naszych najmłodszych podopiecznych

26 listopada o godz. 12:00 w siedzibie Hospicjum odbyła się zabawa andrzejkowa dla rodzin z Domowego Hospicjum Dziecięcego, podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych oraz dla dzieci wolontariuszy i pracowników Fundacji. Przeszło siedemdziesięcioro maluchów zawładnęło hospicyjną salą konferencyjną! Było kolorowo i wesoło, tym bardziej, że obowiązywały przebrania. Prowadzeniem Balu i zapewnieniem atrakcji zajęła się firma PAM Event, która już kolejny rok z rzędu, zawsze chętnie i zupełnie bezpłatnie, wspiera Dziecięce Hospicjum.

Harcerze z Wilna organizują koncert charytatywny na rzecz hospicjum

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II

 

Tak działają nasi Przyjaciele z Wilna!

23 listopada, w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, odbędzie się koncert charytatywny „Drzewo Nadziei“. Środki zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na budowę dziecięcego działu hospicjum w Wilnie. Organizatorami tego szczególnego wydarzenia są harcerze Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie z działu "Harcerskie Drzewo". 

Wspólnymi siłami zróbmy coś wielkiego – dołączcie do nas i podarujmy nadzieję tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Zapraszamy wszystkich do przybycia, a tych, którym się nie uda tego zrealizować, zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo na stronie internetowej:

http://www.wilnoteka.lt

Zapaliliśmy "Światło dla Hospicjum"

POLICZONE! Od 29 października do 1 listopada kwestowaliśmy na gdańskich cmentarzach z wolontariuszami i zaproszonymi gośćmi. Udało nam się zebrać aż 97 768,19 zł! To wielki sukces! Dziękujemy Wam bardzo! Dziękujemy za waszą otwartość, wsparcie, każdą dorzuconą złotówkę, która będzie ogromną pomocą dla Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Bardzo dziękujemy wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję.  

Przeczytajcie Państwo więcej o szczodrych sercach Gdańszczan oraz poświęceniu Wolontariuszy, tych bardzo znanych i tych anonimowych, którzy, pomimo naprawdę trudnej pogody, kwestowali na rzecz naszych pacjentów. Bardzo dziękujemy!

Światło dla Hospicjum

W domu Matki. IV Pielgrzymka Hospicyjna na Jasną Górę

Już po raz czwarty jako Rodzina Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC udaliśmy się w pokutno-dziękczynnej pielgrzymce na Jasną Górę. W piątkowy poranek 21 października po adoracji Najświętszego Sakramentu w hospicyjnej kaplicy pw. Baranka Bożego autokarem udaliśmy się do Częstochowy. Mimo iż przed nami było 450 km to czas podroży upłynął nam w rodzinnej atmosferze, której rytm wyznaczały modlitwa i wspólne rozmowy. 

Po dotarciu do Częstochowy i zakwaterowaniu się w gościnnym domu Sióstr Betanek przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia w Pallotyńskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Podkategorie

Strona 5 z 67


JoomShaper