• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tegoroczny maj obdarza nas soczystą zielenią, słońcem i piękną pogodą. Pacjenci niemalże od początku miesiąca cieszą oczy budzącą się do życia przyrodą spędzając całe dnie w rozkwitającym ogrodzie. Po co więc czekać? Czas rozpalić grilla, by biesiadować w iście rodzinnej atmosferze. Nasi wolontariusze zadbali o to, by pacjenci i ich bliscy spędzili wspaniałe popołudnie.


Fundacja Hospicyjna od lat wspiera dzieci szczególnie dotknięte przez los: doświadczające ciężkiej, nieuleczalnej choroby oraz ich rodzeństwo pozostające pod opieką Domowego Hospicjum dla Dzieci im. Dutkiewicza oraz dzieci osierocone (Fundusz Dzieci Osieroconych). Obecnie trwa akcja Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Aktualna lista marzeń podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza i Fundacji Hospicyjnej Dzień Dziecka 2015

Wszystkich ludzi o wielkich sercach zapraszamy gorąco do włączenia się w to działanie!


Śp. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Gocłowski 1931 – 2016. 

Odszedł wielki Przyjaciel Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza SAC i Fundacji Hospicyjnej. 

Zaprzyjaźniony z Ks. Eugeniuszem Dutkiewiczem przez ponad 30 lat towarzyszył i wspierał rodzącą się w Gdańsku ideę opieki hospicyjnej. 11 lutego 2003 roku uroczyście poświęcił Dom Hospicyjny przy ul. Kopernika 6 i erygował kaplicę pw. Baranka Bożego. Był u nas częstym i lubianym gościem. Chętnie spotykał się z chorymi i ich bliskimi. Dawał wsparcie pracownikom i wolontariuszom. Wspólne wigilie, Dni Chorego i inne uroczystości z udziałem Śp. Księdza Arcybiskupa Tadeusza były dla nas wszystkich ogromnym zaszczytem i jednocześnie niecodzienną ucztą duchową. W naszej kronice napisał: „Dziękujemy Bogu za to dzieło, ale i ludziom za dobro, które ubogaciło i zachwyca nadal Kościół”. 

Księże Arcybiskupie, zapamiętamy Cię jako wielkiego humanistę, propagatora idei hospicyjnej, a jednocześnie Dobrego Pasterza. Dziękujemy za wszelkie dobro. Pozostajemy w modlitwie...


Każdego dnia, u boku chorego człowieka, z poświęceniem, zaangażowaniem i sercem. Nasze Anioły! Gorące życzenia składamy dziś Pielęgniarkom z okazji ich święta, by wykonywana przez nie praca była doceniana i satysfakcjonująca, niosła dumę i radość. "Pielęgniarka to też lekarstwo" - trudno się z tym nie zgodzić! Dziękujemy za ukojenie, które niesiecie potrzebującym, będąc tak ważną częścią zespołu medycznego... I chwili wytchnienia, także życzymy.

Życzenia płyną z różnych stron. Oto jedne z nich:


Tegoroczne Pola Nadziei na Pomorzu przypadają w niedzielę 24 kwietnia! Tego dnia cały Gdańsk rozkwitnie żonkilami. Na ulice miasta wyjdą tysiące wolontariuszy w żółtych koszulkach, by kwestować na rzecz podopiecznych trójmiejskich hospicjów, w tym naszego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Każdy darczyńca otrzyma w geście wdzięczności żółty kwiat na znak solidarności z chorymi i cierpiącymi. Tymczasem, jak co roku, włączamy się do przygotowań Pól Nadziei na Pomorzu. Do współpracy zapraszamy również Państwa.


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku