• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W październiku 2016 rusza XIII Kampania Społeczna "Hospicjum to też życie". Tegorocznym ważnym tematem, na który chcemy zwrócić uwagę są OPIEKUNOWIE osób przewlekle i terminalnie chorych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kampanii oraz do współpracy.


Na szczęście pogoda dopisała! W środowe popołudnie (15.06.2016), dzięki wsparciu Instytut Kultury Miejskiej, w ramach projektu Gdańskie Dni Sąsiadów, nasz ogród stał się miejscem sąsiedzkiego spotkania, wspólnego grillowania i podjadania smakołyków :-) Nasi pacjenci, wolontariusze, pracownicy oraz mieszkańcy okolicy mogli spróbować pysznych ciast dzięki Cafe Libertas i wypić do tego filiżankę kawy wypalanej przez Vieira Café. Nastrój był świetny, goście zadowoleni. Już myślimy o kolejnych edycjach sąsiedzkich spotkań.

{gallery}sasiedzi2016{/gallery}


Tegoroczne lato przyszło nadzwyczaj wcześnie. Ku zadowoleniu naszych Pacjentów i ich bliskich, którzy czerpią całymi garściami z przepięknej pogody i otaczającej aury. A uroki naszego hospicyjnego ogrodu bardzo sprzyjają serdecznym spotkaniom na łonie natury. Pacjenci, których rodziny są daleko mogą liczyć na obecność i towarzyszenie ofiarnych wolontariuszy wykazujących się czasem sporymi ekwilibrystycznymi zdolnościami manewrując łóżkami po hospicyjnych korytarzach w drodze do upragnionego ogrodowego "raju".


Serdecznie zapraszamy na warsztat prowadzony przez naszą psycholog, Agnieszkę Paczkowską, skierowany do rodziców i opiekunów, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 19 czerwca w godzinach 11-17 w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc bardzo prosimy o wcześniejsze zapisy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztat jest bezpłatny.

Śmierć kochanej osoby wywiera ogromny wpływ na życie całej rodziny, także na dzieci i młodzież. Pomaganie im w tym okresie nie jest zadaniem łatwym, zwłaszcza gdy samemu przeżywa się skrajne emocje związane z odejściem bliskiej osoby.


 

 

 

 

 

 

 

Mama - najczęstsze pierwsze słowo dziecka, centrum świata, fundament...później także nauczycielka, powierniczka, przyjaciółka. Matki, które spotykamy na co dzień w naszej hospicyjnej rzeczywistości to oprócz tego również opiekunki, pielęgniarki i rehabilitantki dla swoich dzieci, którym choroba odebrała beztroskę dzieciństwa. W ich kierunku szczególnie nisko dziś chcemy się ukłonić i życzyć im, by ta siła, cierpliwość, nadzieja i miłość, którą widzimy w nich codziennie, nigdy ich nie opuszczała.

(w imieniu pracowników naszego Hospicjum napisała Karolina Pawłowska)


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku