PRZEKAŻ SWÓJ 1%

Opieka nad chorymi i ich rodzinami nie byłaby możliwa bez działań wspomagających ze strony Fundacji Hospicyjnej, która nieustannie od 2004 roku przeznacza na działalność statutową Hospicjum środki finansowe, zebrane w ramach kampanii 1-procentowej. 

Nasze Hospicjum od ponad 30 lat służy mieszkańcom Pomorza, roztaczając opiekę nad terminalnie chorymi. Opiekujemy się zarówno dorosłymi jak i najmłodszymi pacjentami. 

W ubiegłym roku Hospicjum Dutkiewicza opiekowało się 35 chorymi przewlekle dziećmi, wymagającymi zarówno całodobowej troski zespołu hospicyjnego, jak i rodziny, która bez pomocy z zewnątrz nie mogłaby normalnie funkcjonować. Ogromne koszty finansowe tej opieki – wydatki na leki, opatrunki i specjalistyczny sprzęt, byłyby nie do udźwignięcia bez wsparcia i hojności instytucji oraz osób prywatnych.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje tylko jej część, tj. ok. 60 % kosztów funkcjonowania placówki. Dlatego Twój 1% jest dla nas tak ważny.

Jak możesz przekazać nam 1% 

XXV Światowy Dzień Chorego w naszym Domu Hospicyjnym

11 lutego - Światowy Dzień Chorego, to święto ustanowione przez Jana Pawła II 25 lat temu. Obchodzimy je wspólnie, jak zwykle, w Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Jesteśmy blisko, razem, z chorymi i ich opiekunami. Pamiętamy o przesłaniu papieża Polaka: "największym darem dla człowieka jest drugi człowiek".

Uroczystość rozpoczęła msza św. celebrowana przez biskupa Wiesława Szlachetkę - wielkiego Przyjaciela naszej "Rodziny Hospicyjnej". Oprawę muzyczną oraz chwile prawdziwego wzruszenia podczas nabożeństwa zapewniła Kapela Mariacka pod kierunkiem Joanny Orzeł. Następnie wszyscy goście przemieścili się do sali konferencyjnej, gdzie zostali serdecznie powitani przez Alicję Stolarczyk - Prezes Fundacji Hospicyjnej oraz kapelana naszych chorych i ich rodzin - ks. Jędrzeja Orłowskiego SAC 

Wspomnienie Św. Wincentego Pallottiego w Hospicjum Dutkiewicza

Serdecznie zapraszamy 23 stycznia 2017 r.

do Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, gdzie, zgodnie z wieloletnią tradycją, w modlitwie i radosnym świętowaniu, pragniemy dziękować za dar Św. Pallottiego, prekursora apostolstwa świeckich. Będziemy tego dnia wspominać Człowieka, który, realizując swoje powołanie, integrował duchownych ze świeckimi, pracowników z wolontariuszami, ludzi zdrowych z chorymi i niepełnosprawnymi. Jego idee przyświecają naszej pracy każdego dnia.

W programie:

15.00 Uroczysta msza święta odprawiona pod przewodnictwem ks. Biskupa

16:00 "Niedojrzała miłość - czyli Adam i Ewa" sztuka w wykonaniu wolontariuszy pod kierownictwem Teresy Marczewskiej

16.30 Wręczenie nagród "7 Wspaniałych" pracownikom i wolontariuszom Fundacji Hospicyjnej

17:00 Loteria fantowa dla wszystkich obecnych na uroczystości

17:30 Wspólne świętowanie przy słodkim poczęstunku

Liczymy na Waszą obecność w tym dniu

Alicja Stolarczyk

ks. Jędrzej Orłowski SAC

Podkategorie

Strona 3 z 67


JoomShaper