Wielkanocne jajo dla naszych podopiecznych

Takie oto cudo cieszy oczy mieszkańców i przyjaciół Domu Hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Jest to efekt akcji charytatywnej "Wielkanocne jaja", która odbyła się w Galerii Bałtyckiej 8 kwietnia 2017 r. Więcej o wydarzeniu możecie Państwo przeczytać tutaj

Wielkanocne Jajo dla podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza stworzyli m.in:

aktorki Teatru Wybrzeże: Dorota Kolak i Marzena Nieczuja-Urbańska, choreograf  Maciej „Gleba” Florek, gdańska artystka Magdalena Beneda, fotograf Maciej Kosycarz, mistrz olimpijski Adam Korol, piłkarze Lechii Gdańsk João Nunes i Simeon Sławczew, koszykarze Trefl II Sopot: Patryk Jankowski, Ignacy Grochowski i Damian Ciesielski, aktor i reżyser Michał Juszczakiewicz, perkusista zespołu Lipali Łukasz Jeleniewski, dziennikarze: Magdalena Szpiner i Włodzimierz Raszkiewicz z Radia Gdańsk, Weronika Smulewicz-Korol z TVP3 Gdańsk, Lech Parell z gdansk.pl, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń, z-ca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk, z-ca  dyrektor departamentu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Andrzej Kowalczys.

Rzeźbę przygotował Pan Robert Wyskiel.

Wielki Czwartek - Święto Kapłanów

Przez modlitwę i pracę będę wedle możności zabiegać o dobro Kościoła
w taki sposób jakby mi zlecona była troska o cały Kościół powszechny.
                                                                                         Św. Wincenty Pallottii 

 

 

 

 

 

Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym szczególnym czasie nasze myśli kierujemy w stronę księży Pallotynów i kapłanów współpracujących z naszym Hospicjum.

Triduum Paschalne, Wielkanoc 2017

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa Przyjaciół, Wolontariuszy i Pracowników Hospicjum i Fundacji Hospicyjnej, a przede wszystkim naszych drogich Pacjentów i ich Bliskich.

W tym roku uległy zmianie godziny nabożeństw podczas Wielkiego Tygodnia, dlatego bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z programem.

 

Czekamy na Was w Kaplicy Baranka Bożego w Hospicjum im. ks. Dutkiewicza SAC przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

Wielki Czwartek  13.04.2017 r.

godz. 17:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek  14.04.2017 r.  

godz. 15:00 Droga Krzyżowa, Nowenna do Miłosierdzia Bożego   

godz. 17:00 Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota 15.04.2017 r.  

godz. 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, Święcenie pokarmów

godz. 17:00 Wigilia Paschalna z Procesją Rezurekcyjną

Niedziela Wielkanocna 16.04.2017 r.  

godz. 15:00 Msza Święta, Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Poniedziałek Wielkanocny  17.04.2017 r.  

godz. 15:00 Msza Święta, Nowenna do Miłosierdzia Bożego

 Zaprasza ks. Jędrzej Orłowski SAC, Kapelan Hospicjum

Zbiórka Banku Żywności dla Hospicjum Dutkiewicza

W dniach 31.03-1.04 w gdańskich supermarketach odbyła się, pod auspicjami Banku Żywności, świateczna zbiórka żywności na rzecz podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza. Mimo niepełnego weekendu oraz zaledwie dwóch supermarketów, w których akcja była dedykowana naszym pacjentom jej efekt okazał się imponujacy! Być może nieodpartemu urokowi wolontariuszy (dowód na zdjęciach), którzy poświęcili swój wolny czas na kwestowanie dla nas. Udało się nam zebrać ponad 1,4 tony produktów, które już od tygodnia rozwożone sa do rodzin hospicjum domowego. Nie znajdujemy słów wdzięczności dla wszystkich tych, którzy otworzyli dla nas nie tylko swoje serca, ale też portfele. Dzięki Wam Wielkanoc w domach naszych potrzebujacych pacjentów będzie łatwiejsza, a promień słońca z Waszych ser rozjaśni ich wnętrza. Bardzo dziękujemy!!!

Pola Nadziei na Pomorzu już po raz szósty!

Już 2 kwietnia 2017 r. na Pomorzu zakwitną Pola Nadziei. Po raz szósty pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Puck, Gdynia, Sopot i Gdańsk będą mogły pokazać solidarność z osobami u kresu życia.

Ulice zapełnią się wolontariuszami w żółtych koszulkach, którzy w zamian za datek na rzecz podopiecznych hospicjów będą wręczać żonkile.  Będzie żółto, będzie radośnie, będzie słonecznie! Pas nadmorski łączący miasta ośrodków-organizatorów stanie się trasą sztafety nadziei. Zapraszamy do dołączenia się w każdej możliwej formie! Biegacze, rolkarze, motocykliści, osoby zmotoryzowane, mieszkańcy Pomorza wspólnie pokonają trasę od Pucka po Gdańsk! Bądźcie z nami!

Podsumowanie Pól Nadziei na Pomorzu tutaj

Podkategorie

Strona 1 z 67


JoomShaper