Kurs Wolontariatu Opiekuńczego 2017

Zapraszamy na inaugurację „Kursu Wolontariat Opiekuńczego”

 środa, 11 października 2017r, o godz.17.00 

budynek Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC - Gdańsk, ul. Kopernika 6

Jak co roku w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC organizowany jest kurs wolontariatu opiekuńczego. Szkolenie ma charakter otwarty - może wziąć w nim udział każdy, kto ukończył 18 lat. Kurs obejmuje: wykłady, warsztaty, ćwiczenia z pielęgniarką, fizjoterapeutką, zajęcia z psychologiem oraz praktykę na oddziale i kończy się egzaminem. Na zakończenie, po zaliczeniu wszystkich wymaganych etapów uczestnik uzyskuje dyplom ukończenia kursu. 

Koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjów”

...odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

14 października 2017 roku, godz. 18.00, w światowym Dniu Hospicjów i Opieki Paliatywnej

Gwiazdy wieczoru, Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki w programie „Piosenki Starszych Panów” wykonają najbardziej znane, najpiękniejsze piosenki Kabaretu Starszych Panów. Kameralny recital jest oparty na programie „Zimy żal”, który w 1989 roku okrzyknięto wydarzeniem artystycznym. Utwory napisane przez Jeremiego Przyborę do muzyki Jerzego Wasowskiego wykonywał wówczas sam Mistrz Przybora, a towarzyszyli mu m.in. Adrianna Biedrzyńska, Ewa Dałkowska, Maria Pakulnis, Magda Umer, Janusz Józefowicz, Piotr Machalica, Zbigniew Zamachowski. Piosenki Przybory i Wasowskiego – finezyjne, inteligentne, dowcipne, wiecznie aktualne, od lat niezapomniane – cieszą się niezmienną popularnością i zachwycają kolejne pokolenia.

Wielkanocne jajo dla naszych podopiecznych

Takie oto cudo cieszy oczy mieszkańców i przyjaciół Domu Hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Jest to efekt akcji charytatywnej "Wielkanocne jaja", która odbyła się w Galerii Bałtyckiej 8 kwietnia 2017 r. Więcej o wydarzeniu możecie Państwo przeczytać tutaj

Wielkanocne Jajo dla podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza stworzyli m.in:

aktorki Teatru Wybrzeże: Dorota Kolak i Marzena Nieczuja-Urbańska, choreograf  Maciej „Gleba” Florek, gdańska artystka Magdalena Beneda, fotograf Maciej Kosycarz, mistrz olimpijski Adam Korol, piłkarze Lechii Gdańsk João Nunes i Simeon Sławczew, koszykarze Trefl II Sopot: Patryk Jankowski, Ignacy Grochowski i Damian Ciesielski, aktor i reżyser Michał Juszczakiewicz, perkusista zespołu Lipali Łukasz Jeleniewski, dziennikarze: Magdalena Szpiner i Włodzimierz Raszkiewicz z Radia Gdańsk, Weronika Smulewicz-Korol z TVP3 Gdańsk, Lech Parell z gdansk.pl, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń, z-ca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk, z-ca  dyrektor departamentu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Andrzej Kowalczys.

Rzeźbę przygotował Pan Robert Wyskiel.

Wielki Czwartek - Święto Kapłanów

Przez modlitwę i pracę będę wedle możności zabiegać o dobro Kościoła
w taki sposób jakby mi zlecona była troska o cały Kościół powszechny.
                                                                                         Św. Wincenty Pallottii 

 

 

 

 

 

Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym szczególnym czasie nasze myśli kierujemy w stronę księży Pallotynów i kapłanów współpracujących z naszym Hospicjum.

Triduum Paschalne, Wielkanoc 2017

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa Przyjaciół, Wolontariuszy i Pracowników Hospicjum i Fundacji Hospicyjnej, a przede wszystkim naszych drogich Pacjentów i ich Bliskich.

W tym roku uległy zmianie godziny nabożeństw podczas Wielkiego Tygodnia, dlatego bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z programem.

 

Czekamy na Was w Kaplicy Baranka Bożego w Hospicjum im. ks. Dutkiewicza SAC przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

Wielki Czwartek  13.04.2017 r.

godz. 17:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek  14.04.2017 r.  

godz. 15:00 Droga Krzyżowa, Nowenna do Miłosierdzia Bożego   

godz. 17:00 Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota 15.04.2017 r.  

godz. 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, Święcenie pokarmów

godz. 17:00 Wigilia Paschalna z Procesją Rezurekcyjną

Niedziela Wielkanocna 16.04.2017 r.  

godz. 15:00 Msza Święta, Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Poniedziałek Wielkanocny  17.04.2017 r.  

godz. 15:00 Msza Święta, Nowenna do Miłosierdzia Bożego

 Zaprasza ks. Jędrzej Orłowski SAC, Kapelan Hospicjum

Podkategorie

Strona 1 z 67


JoomShaper