Bal karnawałowy dla dzieci - podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza

Wrzawa, gwar,  śmiechy i piski. Przez korytarz przemyka wróżka, królewna i pszczółka, a za nimi rycerze, strażacy i wojownik ninja. Takimi małymi-wielkimi bohaterami wypełniły się  korytarze Hospicjum ks. Dutkiewicza w Gdańsku.

Jak zwykle w karnawale spotkaliśmy się na bajkowym balu. Wśród uczestników były zarówno zdrowe dzieci zaproszonych przyjaciół i pracowników Fundacji, podopieczni Funduszu Dzieci Osieroconych, jak też rodzeństwo i pacjenci Domowego Hospicjum dla Dzieci. Każda chwila ich życia jest ważna, nie ma zatem rzeczy niemożliwych, których nie dałoby się dla nich zorganizować. Nikt się nie krępował, stroje włożyli mali i duzi, bo taka okazja do zabawy nie zdarza się często.

Za to atrakcji nie brakowało! Bal, poprowadzony przez agencję PAM Event, obfitował w gry i zabawy dla dzieci.

PRZEKAŻ SWÓJ 1%

Opieka nad chorymi i ich rodzinami nie byłaby możliwa bez działań wspomagających ze strony Fundacji Hospicyjnej, która nieustannie od 2004 roku przeznacza na działalność statutową Hospicjum środki finansowe, zebrane w ramach kampanii 1-procentowej. 

Nasze Hospicjum od ponad 30 lat służy mieszkańcom Pomorza, roztaczając opiekę nad terminalnie chorymi. Opiekujemy się zarówno dorosłymi jak i najmłodszymi pacjentami. 

W ubiegłym roku Hospicjum Dutkiewicza opiekowało się 35 chorymi przewlekle dziećmi, wymagającymi zarówno całodobowej troski zespołu hospicyjnego, jak i rodziny, która bez pomocy z zewnątrz nie mogłaby normalnie funkcjonować. Ogromne koszty finansowe tej opieki – wydatki na leki, opatrunki i specjalistyczny sprzęt, byłyby nie do udźwignięcia bez wsparcia i hojności instytucji oraz osób prywatnych.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje tylko jej część, tj. ok. 60 % kosztów funkcjonowania placówki. Dlatego Twój 1% jest dla nas tak ważny.

Jak możesz przekazać nam 1% 

XXV Światowy Dzień Chorego w naszym Domu Hospicyjnym

11 lutego - Światowy Dzień Chorego, to święto ustanowione przez Jana Pawła II 25 lat temu. Obchodzimy je wspólnie, jak zwykle, w Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Jesteśmy blisko, razem, z chorymi i ich opiekunami. Pamiętamy o przesłaniu papieża Polaka: "największym darem dla człowieka jest drugi człowiek".

Uroczystość rozpoczęła msza św. celebrowana przez biskupa Wiesława Szlachetkę - wielkiego Przyjaciela naszej "Rodziny Hospicyjnej". Oprawę muzyczną oraz chwile prawdziwego wzruszenia podczas nabożeństwa zapewniła Kapela Mariacka pod kierunkiem Joanny Orzeł. Następnie wszyscy goście przemieścili się do sali konferencyjnej, gdzie zostali serdecznie powitani przez Alicję Stolarczyk - Prezes Fundacji Hospicyjnej oraz kapelana naszych chorych i ich rodzin - ks. Jędrzeja Orłowskiego SAC 

Podkategorie

Strona 1 z 66


JoomShaper