• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zbiórka żywności zorganizowana przez Bank Żywności jest akcją ogólnopolską. Nasze Hospicjum od kilku lat zalicza się do instytucji biorących udział w tej akcji. Tej jesieni, kwestowaliśmy 25 i 26 września (piątek, sobota) w dwóch gdańskich supermarketach. "Nasi" wolontariusze zbierali żywność w Biedronce przy ul. Opolskiej 3 (Przymorze) oraz w Biedronce przy ul. Wolności 8 (Nowy Port).
Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących małych i dużych pacjentów w opiece domowej oraz na oddział stacjonarny. Podopieczni naszego oddziału stacjonarnego codziennie na śniadanie jedzą zupę mleczną. W związku z tym dla Hospicjum jest zakup mleka jest znaczącym stałym kosztem. Obdarowywanie nas mlekiem, kaszą manną, płatkami owsianymi będzie dla nas znaczącą pomocą.


Hasło "Hospicjum to też Życie" po raz kolejny stało się bardzo aktualne dzięki pomysłowi i darowi serca małżonków Katarzyny i Jana Wyrwińskich z Gdańska. Oboje, jako dzieci przyjaciół Hospicjum z ulic Krętej, Wileńskiej i Grodzieńskiej oraz osoby zaangażowane społecznie, postanowili przeznaczyć na Hospicjum pieniądze z weselnego spotkania po swoich zaślubinach. Hojny dar od gości weselnych, w wysokości 1631,00 PLN przekazali przez Ks. Piotra Krakowiaka SAC na ręce Dyrektora Hospicjum, ks. Jędrzeja Orłowskiego SAC. Dołączając zdjęcie młodej pary życzymy im wszelkiej pomyślności! Hospicjum dziękuje za ten szczególny dar, zapraszając kolejne młode pary do realizacji podobnych pomysłów, a tym samym wspierania potrzebujących w opiece stacjonarnej, domowej i w hospicjum dla dzieci.


Gdańskie uczelnie artystyczne: Akademia Muzyczna oraz Akademia Sztuk Pięknych serdecznie zapraszają!

Inicjatywa stworzona przez „dwie siostry” w październiku 2014 roku adresowana jest do małych podopiecznych z Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Na co dzień dzieci w przedziale wiekowym 6 miesięcy - 21 lat zmagają się z takimi chorobami jak silna zamartwica okołoporodowa, dysplazja oskrzelowo-płucna, zespół Patau, nowotwór kości kręgosłupa czy też zespół Downa. Chcąc odjąć zmartwień opiekunom, a dzieciom podarować iskierkę radości i nadziei siostry postanowiły zorganizować KONCERT CHARYTATYWNY, w który zaangażowali się studenci obydwu uczelni.

Wydarzenie złożone z 3 części odbędzie się w poniedziałek 19 stycznia 2015 roku o godz. 18:00 w Sali Koncertowej w bud. żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku.


19. 01. 2015 dwie gdańskie uczelnie artystyczne: Akademia Muzyczna oraz Akademia Sztuk Pięknych postanowiły wspólnymi siłami zorganizować pierwszy NOWOROCZNY KONCERT CHARYTATYWNY. Inicjatywa stworzona przez dwie siostry Natalię Chojnowską i Annę Suchecką, zadedykowana została małym podopiecznym z Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Siostry zorganizowały wydarzenie, w które zaangażowali się studenci obydwu uczelni, chcąc odjąć zmartwień opiekunom, a dzieciom podarować iskierkę radości i nadziei.


W dniach od 11 grudnia br. do 6 stycznia 2015, w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku przy pl. Solidarności 1, czynna będzie intrygująca ekspozycja. Dwadzieścia cztery choinki, przygotowane przez pomorskie firmy i organizacje, nadadzą nowo otwartej instytucji świątecznego, ale zarazem niepowtarzalnego klimatu. Do standardowych drzewek im bowiem daleko.


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku