PRZEKAŻ SWÓJ 1%

Opieka nad chorymi i ich rodzinami nie byłaby możliwa bez działań wspomagających ze strony Fundacji Hospicyjnej, która nieustannie od 2004 roku przeznacza na działalność statutową Hospicjum środki finansowe, zebrane w ramach kampanii 1-procentowej. 

Nasze Hospicjum od ponad 30 lat służy mieszkańcom Pomorza, roztaczając opiekę nad terminalnie chorymi. Opiekujemy się zarówno dorosłymi jak i najmłodszymi pacjentami. 

W ubiegłym roku Hospicjum Dutkiewicza opiekowało się 35 chorymi przewlekle dziećmi, wymagającymi zarówno całodobowej troski zespołu hospicyjnego, jak i rodziny, która bez pomocy z zewnątrz nie mogłaby normalnie funkcjonować. Ogromne koszty finansowe tej opieki – wydatki na leki, opatrunki i specjalistyczny sprzęt, byłyby nie do udźwignięcia bez wsparcia i hojności instytucji oraz osób prywatnych.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje tylko jej część, tj. ok. 60 % kosztów funkcjonowania placówki. Dlatego Twój 1% jest dla nas tak ważny.

Jak możesz przekazać nam 1% 

Nasz zespół medyczny też pomaga Św. Mikołajowi

 

 

 

 

 

 

Od pierwszych dni grudnia za pośrednictwem Pań pielęgniarek Św. Mikołaj zagląda do domów naszych pacjentów, by obdarować ich upominkami. Te drobne prezenty mogliśmy przygotować dzięki hojności firmy Oceanic, która wspiera nas regularnie, przekazując środki pielęgnacyjne. Z serca za tę hojność dziękujemy mając nadzieję, że sprawimy tym skromnym gestem radość naszym podopiecznym. 

DB Schenker świątecznie dla naszych Pacjentów

Wolonrariat pracowniczy w firmie DB Schenker pięknie się rozwija. Beneficjentem tej aktywności dwa razy do roku jest nasze Hospicjum.Od kilku lat z początkiem grudnia przybywają do naszego Domu pomocnicy Św. Mikołaja, by przystroić to miejsce przepięknymi ozdobami i w ten sposób wprawić mieszkańców w świąteczny nastrój. Tak też się stało i w tym roku. 

Zapaliliśmy "Światło dla Hospicjum"

POLICZONE! Od 29 października do 1 listopada kwestowaliśmy na gdańskich cmentarzach z wolontariuszami i zaproszonymi gośćmi. Udało nam się zebrać aż 97 768,19 zł! To wielki sukces! Dziękujemy Wam bardzo! Dziękujemy za waszą otwartość, wsparcie, każdą dorzuconą złotówkę, która będzie ogromną pomocą dla Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Bardzo dziękujemy wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję.  

Przeczytajcie Państwo więcej o szczodrych sercach Gdańszczan oraz poświęceniu Wolontariuszy, tych bardzo znanych i tych anonimowych, którzy, pomimo naprawdę trudnej pogody, kwestowali na rzecz naszych pacjentów. Bardzo dziękujemy!

Światło dla Hospicjum

Jesienna zbiórka żywności

Zbiórka żywności zorganizowana przez Bank Żywności jest akcją ogólnopolską. Nasze Hospicjum od kilku lat zalicza się do instytucji biorących udział w tej akcji. Tej jesieni, kwestowaliśmy 25 i 26 września (piątek, sobota) w dwóch gdańskich supermarketach. "Nasi" wolontariusze zbierali żywność w Biedronce przy ul. Opolskiej 3 (Przymorze) oraz w Biedronce przy ul. Wolności 8 (Nowy Port).
Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących małych i dużych pacjentów w opiece domowej oraz na oddział stacjonarny. Podopieczni naszego oddziału stacjonarnego codziennie na śniadanie jedzą zupę mleczną. W związku z tym dla Hospicjum jest zakup mleka jest znaczącym stałym kosztem. Obdarowywanie nas mlekiem, kaszą manną, płatkami owsianymi będzie dla nas znaczącą pomocą.

Strona 1 z 6


JoomShaper