• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak pomóc kobiecie, która nosi w sobie nieuleczalnie chore dziecko? Jak zaopiekować się całą rodziną dotkniętą tym dramatem? W środę 13 lutego w programie na żywo „Dzień Dobry TVN” mówiła na ten temat Bogna Kozłowska, wicedyrektor gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. To właśnie przy gdańskim Hospicjum powstała na początku lutego br. Hospicyjna Opieka Perinatalna, druga tego typu placówka w Polsce, co wzbudziło spore zainteresowanie mediów.


„Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga”
Jan Paweł II

Hospicyjna Opieka Perinatalna. Idea
Hospicjum perinatalne to nie miejsce. To raczej sposób myślenia.
To towarzyszenie rodzinie w jej drodze przez ciążę, akt narodzin i śmierci.
Śmierci godnej. Takiej, która nie jest „na darmo”.
Takiej, która pozostawia w pamięci trudne, ale jakże pełne miłości
doświadczenie powitania i pożegnania dziecka.
lek. med. Małgorzata Grabska, pediatra, członek zespołu HOP


W dniu 1 lutego br., w siedzibie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, odbyło się spotkanie prasowe, inaugurujące działalność Hospicyjnej Opieki Perinatalnej – pierwszej tego typu inicjatywy na Pomorzu, a drugiej w Polsce. Konieczność pomocy kobietom w ciąży, u których płodu wykryto wadę letalną, wielu osobom związanym z Hospicjum leżała na sercu już od dawna. Wreszcie, między innymi dzięki Fundacji Hospicyjnej, która zadeklarowała finansowanie projektu i udostępnienie swojej siedziby, marzenia i plany można było przekuć w rzeczywistość.


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku