Bal karnawałowy dla dzieci - podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza

Wrzawa, gwar,  śmiechy i piski. Przez korytarz przemyka wróżka, królewna i pszczółka, a za nimi rycerze, strażacy i wojownik ninja. Takimi małymi-wielkimi bohaterami wypełniły się  korytarze Hospicjum ks. Dutkiewicza w Gdańsku.

Jak zwykle w karnawale spotkaliśmy się na bajkowym balu. Wśród uczestników były zarówno zdrowe dzieci zaproszonych przyjaciół i pracowników Fundacji, podopieczni Funduszu Dzieci Osieroconych, jak też rodzeństwo i pacjenci Domowego Hospicjum dla Dzieci. Każda chwila ich życia jest ważna, nie ma zatem rzeczy niemożliwych, których nie dałoby się dla nich zorganizować. Nikt się nie krępował, stroje włożyli mali i duzi, bo taka okazja do zabawy nie zdarza się często.

Za to atrakcji nie brakowało! Bal, poprowadzony przez agencję PAM Event, obfitował w gry i zabawy dla dzieci.

Opłatek w Domowym Hospicjum dla Dzieci AD 2016

Z radością i wzruszeniem dzielimy się z Wami fotorelacją z Wigilijnego spotkania rodzin i zespołu Domowego Hospicjum dla Dzieci. Wiele było łez wzruszenia i gestów pełnych sympatii oraz podziękowań za ten wspólny, niejednokrotnie kolejny już rok wspólnej opieki nad chorymi maluchami.

O godzinie 16, tuż po uroczystej Mszy Świętej, nastąpiło krótkie i ciepłe powitanie zgromadzonych gości przez Prezes Fundacji Hospicyjnej, Alicję Stolarczyk oraz Bognę Kozłowską, Wiceprezes Fundacji, a także Beatę Król, Pielęgniarkę Koordynującą Domowe Hospicjum dla Dzieci oraz ks. Jędrzeja Orłowskiego, hospicyjnego kapelana. Po tym wstępie opłatek został rozdany i każdy chętny mógł przełamać się nim z innymi składając przy tym serdeczne życzenia. W tym czasie piękną aranżację kolęd zaprezentowały Panie Karolina Nowak i Aleksandra Rodziewicz.

Te dzieci liczą na Was!

Pod opieką gdańskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza przebywa aktualnie 35 małych pacjentów. Każdy z nich jest otoczony bezgraniczną miłością i wielką troską zarówno swoich najbliższych, jak i naszego zespołu medycznego. Regułą jest, że nawet najgorliwsze starania człowieka nie wystarczają, by zapewnić naszym dzieciaczkom względny komfort życia. Niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, który pomaga oddychać, odksztuszać, przyjmować pokarmy, przemieszczać się itp. 

 

Dobro procentuje. O więziach rodzących się w naszym hospicjum

Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego zakończenia lata. W upalne, sobotnie południe podopieczni Hospicjum Domowego dla Dzieci, ich rodziny oraz zespół hospicyjny, tłumnie przybyli na piknik do malowniczo położonej miejscowości pod Gdańskiem, Trzciniska. Gospodarzem pikniku była szczególna rodzina, bo niegdyś (z powodu choroby najmłodszego syna Rafała) będąca pod opieką Hospicjum Domowego. Chłopiec, mimo że lekarze w szpitalu o jego przyszłości wypowiadali się z niepewnością w głosie, zaskoczył wszystkich,

Ekscytujaca końcówka lata

Piątek przywitał nas cudowną pogodą. Jak co roku, to już niemal tradycja, spędziliśmy dzień w 49 Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Piknik jak zwykle rozpoczął się od zwiedzania sali tradycji, gdzie można było zapoznać się z historią wojskowego lotnictwa. Potem czekała na nas niespodzianka. Każdy mógł usiąść za sterami śmigłowca, poczuć się przez chwilę pilotem i przy okazji zobaczyć prawdziwy pokaz lotnictwa. To był niesamowity widok.

Strona 1 z 10


JoomShaper