• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod opieką gdańskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza przebywa aktualnie 35 małych pacjentów. Każdy z nich jest otoczony bezgraniczną miłością i wielką troską zarówno swoich najbliższych, jak i naszego zespołu medycznego. Regułą jest, że nawet najgorliwsze starania człowieka nie wystarczają, by zapewnić naszym dzieciaczkom względny komfort życia. Niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, który pomaga oddychać, odksztuszać, przyjmować pokarmy, przemieszczać się itp. 

 


Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego zakończenia lata. W upalne, sobotnie południe podopieczni Hospicjum Domowego dla Dzieci, ich rodziny oraz zespół hospicyjny, tłumnie przybyli na piknik do malowniczo położonej miejscowości pod Gdańskiem, Trzciniska. Gospodarzem pikniku była szczególna rodzina, bo niegdyś (z powodu choroby najmłodszego syna Rafała) będąca pod opieką Hospicjum Domowego. Chłopiec, mimo że lekarze w szpitalu o jego przyszłości wypowiadali się z niepewnością w głosie, zaskoczył wszystkich,


"Spójrz za okno, rozejrzyj się dookoła, poczuj wiatr na twarzy. To, co dla Ciebie jest oczywistością, dla Mateusza jest niemożliwe. Pomyśl, jak byś się czuł, gdyby zostało Ci to odebrane. Gdyby zamiast twarzy ludzi na ulicy i zieleni drzew na zawsze musiałbyś widzieć biały sufit mieszkania.
Podaruj Mateuszowi kawałek nieba – dosłownie i w przenośni. To dla Ciebie tak niewiele, a dla niego wszystko."

Przeczytajcie Państwo wzruszającą historię podopiecznego naszego Domowego Hospicjum dla Dzieci i wesprzyjcie, prosimy, zbiórkę na przenośny koncentrator tlenu dla Matiego! Liczy się każda złotówka.
https://www.siepomaga.pl/zobaczycniebo


Piątek przywitał nas cudowną pogodą. Jak co roku, to już niemal tradycja, spędziliśmy dzień w 49 Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Piknik jak zwykle rozpoczął się od zwiedzania sali tradycji, gdzie można było zapoznać się z historią wojskowego lotnictwa. Potem czekała na nas niespodzianka. Każdy mógł usiąść za sterami śmigłowca, poczuć się przez chwilę pilotem i przy okazji zobaczyć prawdziwy pokaz lotnictwa. To był niesamowity widok.


Kolejny raz ogród Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC zapełnił się kolorowymi balonikami, bańkami, muzyką i tańcem. 25 czerwca do wspólnej zabawy zaprosiliśmy podopiecznych  Domowego Hospicjum Dziecięcego, a także Funduszu Dzieci Osieroconych. To wszystko na powitanie lata, na które wszyscy z wytęsknieniem czekaliśmy, ale także  z okazji obchodzonych niedawno świąt Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku