• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

19 października 2016 ruszyła kolejna edycja Kursu Wolontariatu Opiekuńczego. Jak zwykle oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Na pierwszym, organizacyjnym spotkaniu pojawiło się ponad 60 osób. To dla nas wielka radość, kiedy tak liczna grupa pragnie skorzystać z rzetelnego przygotowania się do roli opiekuna osoby przewlekle, nieuleczalnie chorej. Naszych kursantów prosimy o zapoznanie się z planem zajęć.


W dniach 1-3 lipca 2016. na Kaszubach integrowali się, jak co roku, nasi wolontariusze łącząc przyjemne z pożytecznym. Spotkali się bowiem w niezwykle urokliwych Zdunowicach k. Sulęczyna w środku lasu i w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Kotynia, by wspólnie odpoczywać, regenerować siły, ale też (co stanowiło zresztą całkiem spory wycinek czasu) zdobywać wiedzę i pogłębiać swoje kompetencje społeczne, tak przecież potrzebne w towarzyszeniu pacjentowi. Warsztaty poprowadziła współpracująca z nami nie od dziś wspaniała trenerka i coach Marzena Grochowska.


Najwyraźniej tak! Chociaż wydaje się, że lepiej być nie może. Dążąc do doskonałości nasi wolontariusze poszukują wciąż nowych możliwości zdobywania wiedzy i poszerzania swoich kompetencji. I dlatego też skorzystali z okazji wzięcia udziału w konferencji, która odbyła się 1 czerwca 2016 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jej tytuł to: Razem wobec wyzwań opieki kresu życia. Wczesnym świtem do stolicy wyruszyła grupa wolontariuszy wraz koordynator wolontariatu opiekuńczego naszego hospicjum Barbarą Szynaką i psycholog Agnieszką Paczkowską.


W sobotę 28 maja 2016 r. odwiedziła nas grupa wolontariuszy z toruńskiego Hospicjum Światło. Towarzyszyli im koordynator wolontariatu oraz psycholog. Odwiedziny miały charakter wizyty studyjnej w ramach realizowanego przez owe Hospicjum projektu „Dobre Praktyki Wolontariatu Hospicyjnego”, a nasz Dom Hospicyjny został wytypowany jako pierwszy z 4 przystanków na ogólnokrajowej mapie ośrodków opieki paliatywno-hospicyjnej. Honory domu tego dnia pełniła nasza koordynator wolontariatu opiekuńczego Barbara Szynaka oraz przedstawiciele, a jednocześnie wieloletni członkowie licznego zespołu wolontariackiego: Ela, Jola, Teresa i Czesław. Spotkanie, które przebiegało w niezwykle sympatycznej atmosferze, stało się okazją do wymiany cennych doświadczeń. A cel jakim było ukazanie standardów, innowacji i dobrych praktyk wolontariatu w opiece paliatywno-hospicyjnej został osiągnięty.


KURS WOLONTARIATU OPIEKUŃCZEGO - WYKŁADY JESIEŃ 2015

21.10.15r. środa
17.00-18.00   Idea wolontariatu opiekuńczego w województwie pomorskim - Anna Janowicz - prezes Fundacji Lubię Pomagać
18.00-18.30   Podstawowe założenia metodyczne kursu - Barbara Szynaka - Koordynator wolontariatu opiekuńczego


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku