Wielkanocne jajo dla naszych podopiecznych

Takie oto cudo cieszy oczy mieszkańców i przyjaciół Domu Hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Jest to efekt akcji charytatywnej "Wielkanocne jaja", która odbyła się w Galerii Bałtyckiej 8 kwietnia 2017 r. Więcej o wydarzeniu możecie Państwo przeczytać tutaj

Wielkanocne Jajo dla podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza stworzyli m.in:

aktorki Teatru Wybrzeże: Dorota Kolak i Marzena Nieczuja-Urbańska, choreograf  Maciej „Gleba” Florek, gdańska artystka Magdalena Beneda, fotograf Maciej Kosycarz, mistrz olimpijski Adam Korol, piłkarze Lechii Gdańsk João Nunes i Simeon Sławczew, koszykarze Trefl II Sopot: Patryk Jankowski, Ignacy Grochowski i Damian Ciesielski, aktor i reżyser Michał Juszczakiewicz, perkusista zespołu Lipali Łukasz Jeleniewski, dziennikarze: Magdalena Szpiner i Włodzimierz Raszkiewicz z Radia Gdańsk, Weronika Smulewicz-Korol z TVP3 Gdańsk, Lech Parell z gdansk.pl, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń, z-ca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk, z-ca  dyrektor departamentu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Andrzej Kowalczys.

Rzeźbę przygotował Pan Robert Wyskiel.

Harcerze z Wilna organizują koncert charytatywny na rzecz hospicjum

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II

 

Tak działają nasi Przyjaciele z Wilna!

23 listopada, w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, odbędzie się koncert charytatywny „Drzewo Nadziei“. Środki zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na budowę dziecięcego działu hospicjum w Wilnie. Organizatorami tego szczególnego wydarzenia są harcerze Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie z działu "Harcerskie Drzewo". 

Wspólnymi siłami zróbmy coś wielkiego – dołączcie do nas i podarujmy nadzieję tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Zapraszamy wszystkich do przybycia, a tych, którym się nie uda tego zrealizować, zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo na stronie internetowej:

http://www.wilnoteka.lt

Kurs Wolontariatu Opiekuńczego. PLAN ZAJĘĆ. EDYCJA JESIEŃ 2016

19 października 2016 ruszyła kolejna edycja Kursu Wolontariatu Opiekuńczego. Jak zwykle oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Na pierwszym, organizacyjnym spotkaniu pojawiło się ponad 60 osób. To dla nas wielka radość, kiedy tak liczna grupa pragnie skorzystać z rzetelnego przygotowania się do roli opiekuna osoby przewlekle, nieuleczalnie chorej. Naszych kursantów prosimy o zapoznanie się z planem zajęć.

Jedni mają wakacje... inni edukację

W dniach 1-3 lipca 2016. na Kaszubach integrowali się, jak co roku, nasi wolontariusze łącząc przyjemne z pożytecznym. Spotkali się bowiem w niezwykle urokliwych Zdunowicach k. Sulęczyna w środku lasu i w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Kotynia, by wspólnie odpoczywać, regenerować siły, ale też (co stanowiło zresztą całkiem spory wycinek czasu) zdobywać wiedzę i pogłębiać swoje kompetencje społeczne, tak przecież potrzebne w towarzyszeniu pacjentowi. Warsztaty poprowadziła współpracująca z nami nie od dziś wspaniała trenerka i coach Marzena Grochowska.

Czy można być jeszcze lepszym wolontariuszem?

Najwyraźniej tak! Chociaż wydaje się, że lepiej być nie może. Dążąc do doskonałości nasi wolontariusze poszukują wciąż nowych możliwości zdobywania wiedzy i poszerzania swoich kompetencji. I dlatego też skorzystali z okazji wzięcia udziału w konferencji, która odbyła się 1 czerwca 2016 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jej tytuł to: Razem wobec wyzwań opieki kresu życia. Wczesnym świtem do stolicy wyruszyła grupa wolontariuszy wraz koordynator wolontariatu opiekuńczego naszego hospicjum Barbarą Szynaką i psycholog Agnieszką Paczkowską.

Strona 1 z 9


JoomShaper