Ty także możesz zostać wolontariuszem

Zapraszamy na inaugurację "Kursu Wolontariat Opiekuńczego"

środa, 19 października 2016r, o godz.17.00

budynek Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC - Gdańsk, ul. Kopernika 6

Jak co roku w Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC organizowany jest kurs wolontariatu. Szkolenie ma charakter otwarty. Może wziąć w nim udział każdy, kto ukończył 18 lat. Kurs obejmuje: wykłady, warsztaty, ćwiczenia praktyczne z pielęgniarką, fizjoterapeutką, zajęcia z psychologiem oraz praktykę na oddziale i kończy się egzaminem. Na zakończenie, po zaliczeniu wszystkich wymaganych etapów uczestnik uzyskuje dyplom ukończenia kursu.

Obecna edycja kursu poszerzona została o moduł pediatryczny, który ma przygotować przyszłych wolontariuszy do opieki nad małym pacjentem hospicyjnym.

Absolwentów kursu zapraszamy do wolontariatu opiekuńczego w naszym hospicjum, domach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych i szpitalach. Kurs przygotowuje również do opieki nad chorym członkiem rodziny.

Przyłącz się do Nas:

• jeśli jesteś pełnoletni, dysponujesz wolnym czasem i chcesz go podarować innym;
  • jeśli czujesz potrzebę pomocy ludziom ciężko chorym i ich rodzinom;
  • jeśli chcesz zdobyć certyfikat wolontariusza opiekuńczego i podstawy wiedzy na temat opieki paliatywno-hospicyjnej;
  • jeśli chcesz realizować swoje pomysły i poszerzać swoje możliwości;
  • jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sobie, rozwinąć swoje umiejętności bycia z drugim człowiekiem.

Koszt kursu to tylko 150 zł.

Więcej informacji na temat wolontariatu oraz kursu można uzyskać, kontaktując się z Barbarą Szynaką, Koordynatorem Wolontariatu Opiekuńczego w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

Zostań wolontariuszem, bo pomaganie jest piękne!