Działalność

Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku od ponad 30 lat służy mieszkańcom Pomorza, roztaczając opiekę nad terminalnie chorymi pacjentami. Rocznie trafia do nas ponad 1000 osób. Nasza działalność przybiera trzy formy: Dom Hospicyjny to miejsce dla 32 osób z zaawansowaną chorobą nowotworową, Hospicjum Domowe dla Dzieci, opiekujące się 35 dziećmi oraz Hospicjum Domowe dla Dorosłych, w którym aktualnie znajduje się od 80 do 100 dorosłych pacjentów. Nasza placówka spełnia wszelkie wymogi medycyny paliatywnej, zapewniając stałą opiekę lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, psychologów, duchownych i wolontariuszy. Opieka w Hospicjum jest bezpłatna. A umożliwia to hojność i wielkie serca darczyńców – instytucji i osób prywatnych. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje część, tj. ok. 60 % kosztów funkcjonowania naszej placówki.