Środki do pielęgnacji chorego

Rodziny lub opiekunów chorego prosimy o dostarczenie i regularne uzupełnianie następujących środków pielęgnacyjnych:

• koszyk plastikowy na przybory toaletowe
  • mydło w płynie
  • dwie gąbki do mycia ciała (jasna i ciemna)
  • szampon
  • szczoteczka i pasta do zębów
  • oliwka lub balsam do ciała
  • ręczniki papierowe
  • pudełko do protezy
  • dwa duże ręczniki kąpielowe
  • deodorant w areozolu lub w kulce
  • grzebień
  • chusteczki  wilgotne
  • klapki piankowe lub

dodatkowo dla mężczyzn:

• maszynki do golenia (jednorazowe)
  • pianka lub żel do golenia
  • balsam lub woda po goleniu

dla pacjentów leżących:

• sudokrem lub inny krem lub maść do pielęgnacji odparzeń
  • środki zapobiegające tworzeniu się odleżyn, np. ANTICUBIT – naturalny balsam do pielęgnacji skóry narażonej na odleżyny), PC30 – płyn do pielęgnacji skóry narażonej na ucisk i otarcia
  • pianka do oczyszczania skóry i higieny intymnej typu MENALIND lub SENI

Przy przyjęciu pacjenta do opieki prosimy o przywiezienie LISTY AKTUALNIE PRZYJMOWANYCH PRZEZ NIEGO LEKÓW.

Wielu spośród naszych pacjentów zarówno w hospicjum domowym, jak i stacjonarnym, to osoby samotne, w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Sami nie są w stanie zapewnić sobie niezbędnych środków pielęgnacyjnych. Nasze Hospicjum, w miarę możliwości i dzięki Darczyńcom, stara się wspierać chorych i w tym zakresie. Zapraszamy do włączenia się w to wspieranie. Pomagajmy wspólnie!