• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grupy wsparcia dla osób w żałobie

Śmierć bliskiej osoby jest największą stratą i najtrudniejszym doświadczeniem. Nic dziwnego, że jest to czas bardzo intensywnych przeżyć. Pojawiają się trudne do uniesienia emocje: rozpacz, gniew, bezsilność, bezradność. Możemy doznawać również przykrych dolegliwości fizycznych, takich jak bezsenność, ból głowy, chroniczne zmęczenie, zaburzenia krążenia. Są one objawem przeciążenia emocjonalnego.

Czas żałoby jest bardzo trudny. W takich momentach pomocna jest obecność życzliwych, rozumiejących osób. Dobrze jest, gdy ktoś cierpliwie nas wysłucha, nie skrytykuje, nie ograniczy się do powierzchownych rad. Bywa jednak, że nie chcemy obciążać najbliższych swoimi problemami i pragnąc ich chronić, nie mówimy więcej o własnym bólu. Warto wówczas szukać wsparcia w grupie ludzi będących w podobnym momencie życia – przeżywających stratę. Taką możliwość dają grupy wsparcia działające przy Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Udział w tych spotkaniach ma na celu pomoc w zrozumieniu silnych emocji, które towarzyszą wszystkim etapom żałoby oraz poznanie sposobów radzenia sobie z nimi.  

Spotkania grupy wsparcia odbywają się raz w tygodniu. W atmosferze zaufania uczestnicy wspominają zmarłego, dzielą się swoimi myślami i codziennymi troskami. Emocje uwalniają się i powoli przestają być tak bardzo dotkliwe. Spotkania prowadzą psycholodzy z dużym doświadczeniem w pracy ze stratą.

Więcej informacji możecie Pastwo uzyskać dzwoniąc pod numer tel. : 58 340 61 00 (recepcja) lub 58 340 61 35, 58 340 61 38 (psycholog)

 

 

 

 


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku