Opieka duchowa

Ciężka, nieuleczalna choroba prowadzi do pytań o sens przeżywania trudnych doświadczeń życiowych, znaczenie cierpienia i śmierci, a w konsekwencji o rolę Boga w biegu ludzkiego życia. Są to pytania, które wykraczają poza pomoc medyczną i psychologiczną. Myśląc o doświadczeniu nieuleczalnej choroby myślimy również o rodzinie, która także przeżywaduchowe cierpienia. Dlatego tak ważna jest obecność w zespole hospicyjnym księdza, który odwiedza domy naszych chorych, stwarzając okazję do rozmowy, wspólnej modlitwy, przyjęcia sakramentów, w zależności od wyrażanych przez chorego potrzeb. Dla wielu wizyta księdza jest jednoznaczna z „ostatnią posługą”.Walczymy z tym stereotypem. Celem posługi duszpasterskiej, oprócz udzielania sakramentów, jest wspieranie pacjenta i jego bliskich w życiu z nieuleczalną chorobą.

Rodziny naszych pacjentów, którzy odeszli, w dalszym ciągu otaczane są opieką duchową. Zapraszamy je do wspólnej modlitwy podczas mszy świętej z Litanią Imion w kaplicy Domu Hospicyjnego w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Aby skorzystać z pomocy kapelana, prosimy o kontakt telefoniczny od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 pod nr tel. 728 924 891.