• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Hospicjum dla dorosłych

Zespół złożony z lekarza, pielęgniarki, pracownika socjalnego, rehabilitanta, psychologa i duchownego,z pomocą wolontariuszy świadczy opiekę dla pacjentów onkologicznych w terminalnym okresie choroby nowotworowej z Gdańska i okolic.Otaczamy chorego opieką w domu, określając podczas pierwszej wizyty jego potrzeby. Pacjenci Hospicjum Domowego mają pierwszeństwo do czasowego lub stałego nieodpłatnego pobytu w Domu Hospicyjnym w Gdańsku.

Dom Hospicyjny z oddziałem stacjonarnym działa od lutego 2002 roku. Posiada 32 łóżka w salach jedno-, dwu- i trzyosobowych. Większość z pokoi posiada własne toalety. Oddział posiada nowoczesny, zintegrowany systemem kąpieli, a pacjenci poddawani są codziennej całościowej toalecie. Każdy pokój wyposażony jest w telewizję kablową, która umożliwia oglądanie rozmaitych programów, w tym każdego dnia o g. 15.00 bezpośredniej transmisji mszy świętej, odprawianej w kaplicy hospicyjnej. Oddział spełnia wszystkie wymogi medycyny paliatywnej, będąc jednocześnie przytulnym domem ze stałą opieką lekarzy, pielęgniarek, duchownych, psychologów i wolontariuszy medycznych.

Zgłoszenie pacjenta i wszelkie szczegółowe informacje są dostępne pod telefonem Hospicjum: 58340-61-00.


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku