Zostań naszym wolontariuszem

Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC niesie pomoc medyczną i duchową osobom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom. Naszą misję od lat realizujemy dzięki działaniom zaangażowanych pracowników i wolontariuszy.

Wolontariusz opiekuńczy niesie bezpośrednią pomoc choremu terminalnie i jego rodzinie – w hospicjum stacjonarnym lub w hospicjum domowym. Jest przeszkolony z zakresu opieki paliatywnej i przygotowany na wspieranie pacjenta oraz jego bliskich.

Do zadań wolontariuszy należy m.in. pomoc przy pielęgnacji chorego, pomoc w drobnych pracach porządkowych, a także towarzyszenie pacjentowi i jego rodzinie. Zakres tego wsparcia wynika zawsze z aktualnych potrzeb pacjenta i jego rodziny. Wolontariusz indywidualnie uzgadnia zakres niesionej przez siebie pomocy.

Więcej informacji na temat wolontariatu opiekuńczego oraz kursu uzyskasz, kontaktując się z Barbarą Szynaką, Koordynatorem Wolontariatu Medycznego w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

Informacje na temat aktualnej edycji kursu