Zostań naszym wolontariuszem

Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC niesie pomoc medyczną i duchową osobom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom. Naszą misję od lat realizujemy dzięki działaniom zaangażowanych pracowników i wolontariuszy. 

Wolontariusz opiekuńczy niesie bezpośrednią pomoc choremu terminalnie i jego rodzinie – w hospicjum stacjonarnym lub w hospicjum domowym. Jest przeszkolony z zakresu opieki paliatywnej i przygotowany na wspieranie pacjenta oraz jego bliskich.

Do zadań wolontariuszy należy m.in. pomoc przy pielęgnacji chorego, pomoc w drobnych pracach porządkowych, a także towarzyszenie pacjentowi i jego rodzinie. Zakres tego wsparcia wynika zawsze z aktualnych potrzeb pacjenta i jego rodziny. Wolontariusz indywidualnie uzgadnia zakres niesionej przez siebie pomocy.

Więcej informacji na temat wolontariatu opiekuńczego oraz kursu uzyskasz, kontaktując się z Barbarą Szynaką, Koordynatorem Wolontariatu Medycznego w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

tel.: 58 340 61 41, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje na temat aktualnej edycji kursu
  • 1
  • 2
  • 3
Poprzedni Następny
Wielkanocne jajo dla naszych podopiecznych

Wielkanocne jajo dla naszych podopieczny…

Takie oto cudo cieszy oczy mieszkańców i przyjaciół Domu Hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Jest to efekt akcji charytatywnej "Wielkanocne jaja", która odbyła się w Galerii Bałtyckiej 8...

Czytaj więcej
Harcerze z Wilna organizują koncert charytatywny na rzecz hospicjum

Harcerze z Wilna organizują koncert char…

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II   Tak działają nasi...

Czytaj więcej

Kurs Wolontariatu Opiekuńczego. PLAN ZA…

19 października 2016 ruszyła kolejna edycja Kursu Wolontariatu Opiekuńczego. Jak zwykle oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Na pierwszym, organizacyjnym spotkaniu pojawiło się ponad 60 osób. To dla nas wielka...

Czytaj więcej

JoomShaper