Fundacja Hospicyjna

Hospicyjna wysokospecjalistyczna opieka chorymi i ich rodzinami nie byłaby możliwa bez działań wspomagających ze strony Fundacji Hospicyjnej, która nieustannie od 2004 roku przeznacza na działalność statutową Hospicjum środki finansowe, zebrane w ramach kampanii 1-procentowej oraz w trakcie organizowanych przez siebie kwest i imprez charytatywnych (m.in. Pola Nadziei na Pomorzu, Bal z Sercem, zbiórki na cmentarzach, w galeriach handlowych, podczas festynów i na ulicach, koncerty z cyklu „Głosy dla Hospicjów” itp.).

Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC otrzymuje od Fundacji także środki w ramach Funduszu Dzieci Osieroconych, utworzonego w celu zaopiekowania się dziećmi, które utraciły w hospicjach swoich bliskich, oraz rodzeństwem dzieci chorych.

Więcej: www.fundacjahospicyjna.pl