Siedmiu Wspaniałych 2012 r.

Drodzy,

21 stycznia 2013r., w wigilię Dnia Św. Wincentego Pallottiego, zostały wręczone coroczne nagrody Siedmiu Wspaniałych. W tym roku zostały wyróżnione przez Kapitułę (Dyrekcja Hospicjum i Fundacji Hospicyjnej) następujące osoby:

W kategorii: OPIEKUNOWIE MEDYCZNI, DIETETYCY I PERSONEL POMOCNICZY

Agnieszka Kandziorra - rozpoczęła współpracę z Hospicjum jako wolontariusz medyczny. Szybko zżyła się z zespołem oraz pacjentami oddziału stacjonarnego i na stałe dołączyła do zespołu hospicyjnego. Sumienna, rzetelna, dokładna, koleżeńska, punktualna. Niezwykle oddana pacjentom. Miła, zawsze uśmiechnięta i troskliwa. Nie broni się przed żadną pracą. Chętnie służy pomocą.

W kategorii: LEKARZE, FARMACEUCI, PSYCHOLOGOWIE I KAPELANI

Monika Umińska - na co dzień związana jest z Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku, gdzie obecnie odbywa specjalizację z onkologii klinicznej. Od kilku lat czynnie uczestniczy w opiece nad chorymi Hospicjum Domowego dla Dorosłych, chętnie również wspiera zespół lekarski na oddziale Domu Hospicyjnego. Zawsze jest blisko ludzi, niesie im nie tylko profesjonalną pomoc, ale także ciepły i serdeczny uśmiech. Osoba o wyjątkowej łagodności i wrażliwości. Głęboko oddana idei hospicyjnej. Przez współpracowników i pacjentów postrzegana jest jako bardzo spokojna, serdeczna i uczynna Pani Doktor.

W kategorii: PIELĘGNIARKI/ PIELĘGNIARZE I FIZJOTERAPEUCI

Anna Wojciechowska - jest wszechstronnie wykształconą pielęgniarką Hospicjum Domowego dla Dzieci. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów w Bydgoszczy, gdzie ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Organizacji i Zarządzania w Ochronie Zdrowia. Uzyskała również tytuł magistra pielęgniarstwa, studiując w Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Na co dzień Pani Ania opiekuje się dziećmi pozostającymi pod opieką Hospicjum i mieszkającymi nawet w najbardziej odległych miejscach naszego regionu. Jest wrażliwa, pracowita, ciepła, sumiennie wykonuje powierzone obowiązki. Otwarta na potrzeby innych, nigdy nie odmawia pomocy.

W kategorii: PRACOWNICY ADMINISTRACJI I RECEPCJI

Ewa Starkel - związana jest z Hospicjum od ośmiu lat. Posiada bardzo bogate doświadczenie, które zdobyła pomagając Hospicjum na różnych płaszczyznach: najpierw jako wolontariusz, później jako pracownik socjalny i koordynator medyczny. Zawsze świetnie zorientowana we wszystkich sprawach hospicyjnych. Otwarta na nowe wyzwania i chętna do pomocy.

W kategorii: PRACOWNICY I WOLONTARIUSZE FUNDACJI HOSPICYJNEJ

Agnieszka Król-Pogorzelska - najsłoneczniejsza osoba w Fundacji Hospicyjnej, zawsze pełna optymizmu i wiary, że musi się udać nawet to, w co inni nie wierzą. Nie ma dla Niej drzwi, których nie otworzy (zwłaszcza do mediów) i nie ma ludzi, których nie przekona, by wsparli hospicyjne idee. Sama oddana im całym sercem, współczująca i zaangażowana jak mało kto. Prywatnie niezwykle ciepła i życzliwa, otwarta i dowcipna,  autorka niezrównanych bon motów i błyskotliwych podsumowań. Tylko biada temu, kto Agnieszce podpadnie.  Z wulkanem nie ma żartów.

W kategorii: WOLONTARIUSZ AKCYJNY

Krzysztof Kamiński - jest z nami od roku, a ma się wrażenie, jakbyśmy Go znali od lat. To prawdziwy człowiek orkiestra, niestraszna Mu ani koordynacja 20 kościołów podczas finału Pól Nadziei, ani liczenie setek monet. Jest człowiekiem bardzo konkretnym, otwartym, pracowitym i uśmiechniętym, można na Niego liczyć w każdej sytuacji. Nagrodzony z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Kilga Kolary - koordynatorka szkolnego koła wolontariatu, od lat ochoczo pomagająca Centrum Wolontariatu oraz biorąca udział we wszystkich akcjach kwestarskich. Pani Kinga jest uosobieniem skromności, spokoju i wrażliwości. I co chyba najważniejsze, ma wspaniały kontakt z młodzieżą. Nagrodzona z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Paweł Kwiatkowski - doskonała egzemplifikacja określenia "do tańca i do różańca" - bardzo pracowity, wytrwały, zawsze chętny do pomocy. Paweł jest z nami od wielu lat, ochoczo włącza się we wszystkie akcje lub po prostu adresuje koperty i tworzy bazy danych. Nagrodzony z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Teresa Taraszkiewicz - uzdolniona plastycznie wolontariuszka, która urozmaica zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci osieroconych i zdrowego rodzeństwa dzieci chorych. Pełna ciepła i spokoju wprowadza je w kolorowy, zaczarowany świat. To pod Jej przewodem dzieci przygotowują ozdoby choinkowe, kartki dla darczyńców, stroiki i wiele innych drobnych dzieł sztuki. Nagrodzona z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

W kategorii: WOLONTARIUSZ MEDYCZNY

Teresa Wiśniewska - wolontariuszka od 2007 roku. Zawsze gotowa i chętna do pomocy. Pomimo, że jest już babcią, w każdą sobotę od rana pomaga przy toaletach naszych pacjentów. Stwarza wokół siebie ciepłą aurę, pomaga koordynatorowi wolontariatu wdrażać kandydatów na wolontariuszy do pracy na oddziale. Bardzo lubiana przez wolontariuszy i cały personel medyczny. Dzięki niej na oddziale panuje prawdziwie rodzinna atmosfera. Nagrodzona z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Wszystkim Wspaniałym z głębi serca dziękujemy za wierność ideom hospicyjnym, ofiarność i zaangażowanie w codzienną prace na rzecz osób chorych i cierpiących oraz ich rodzin.