XXI Światowy Dzień Chorego

Drodzy Przyjaciele!

serdecznie zapraszamy dnia 11 lutego 2013 roku do Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, gdzie w uroczysty sposób obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Pochylając się każdego dnia nad chorymi i cierpiącymi, czujemy się propagatorami idei hospicyjnych, dlatego pragniemy razem z naszymi Przyjaciółmi, a przede wszystkim Pacjentami i ich Rodzinami uczcić w sposób szczególny dzień, który 13 maja 1992 roku został ustanowiony przez błogosławionego Jana Pawła II – papieża chcącego uwrażliwić świat na obecne w życiu każdego człowieka cierpienie.

Okazją do świętowania jest też 10 rocznica otwarcia Domu Hospicyjnego. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i wzruszeni, że już 10 lat służymy miejscem, w którym chorzy onkologicznie pacjenci, w stanie terminalnym, mogą przeżyć godnie ostatni etap swojego życia, otoczeni troskliwą, całodobową opieką medyczną, psychologiczną i duchową. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych wolontariuszy i darczyńców, którym za ich trud i poświęcenie z całego serca dziękujemy.

W programie :

15:00  Uroczysta Msza święta odprawiona pod przewodnictwem
Jego Ekscelencji Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, który wygłosi homilię.

Oprawę muzyczną Mszy świętej zapewni Gdański Chór Nauczycielski pod dyrekcją p. Teresy Pabjańczyk.

16:00   Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu smyczkowego składającego się z muzyków Zespołu Cappella Gedanensis.

16:30   Spotkanie przy słodkim poczęstunku.

Liczymy na Państwa obecność wśród nas w tym dniu.

Ks. Jędrzej Orłowski SAC, Dyrektor Hospicjum wraz z zespołem hospicyjnym