Bal karnawałowy dla dzieci - podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza

Wrzawa, gwar,  śmiechy i piski. Przez korytarz przemyka wróżka, królewna i pszczółka, a za nimi rycerze, strażacy i wojownik ninja. Takimi małymi-wielkimi bohaterami wypełniły się  korytarze Hospicjum ks. Dutkiewicza w Gdańsku.

Jak zwykle w karnawale spotkaliśmy się na bajkowym balu. Wśród uczestników były zarówno zdrowe dzieci zaproszonych przyjaciół i pracowników Fundacji, podopieczni Funduszu Dzieci Osieroconych, jak też rodzeństwo i pacjenci Domowego Hospicjum dla Dzieci. Każda chwila ich życia jest ważna, nie ma zatem rzeczy niemożliwych, których nie dałoby się dla nich zorganizować. Nikt się nie krępował, stroje włożyli mali i duzi, bo taka okazja do zabawy nie zdarza się często.

Za to atrakcji nie brakowało! Bal, poprowadzony przez agencję PAM Event, obfitował w gry i zabawy dla dzieci.

Hospicjum odwiedził także czarodziej, który zaprezentował niesamowite magiczne sztuczki. Chociaż uczestnicy balu jeszcze niewiele wiedzieli o chemii, pokaz studentów  z Koła Naukowego Chemików przy Uniwersytecie Gdańskim - z kolorowym ogniem i dymem, który rozpełzł się po podłodze, wzbudził ogromne zainteresowanie.

Może właśnie dlatego, że codzienność naszych podopiecznych nie jest lekka, wśród postaci na balu często pojawiali się superbohaterowie znani z kreskówek. Pod tymi przebraniami kryli się niezwykli i dzielni ludzie, którym nie brakuje werwy i zapału do życia. Wydawać by się mogło, że obdarzeni są jakimiś super mocami. Pamiętamy jednak, że dzieci radzą sobie same tylko w bajkach.