PRZEKAŻ SWÓJ 1%

Opieka nad chorymi i ich rodzinami nie byłaby możliwa bez działań wspomagających ze strony Fundacji Hospicyjnej, która nieustannie od 2004 roku przeznacza na działalność statutową Hospicjum środki finansowe, zebrane w ramach kampanii 1-procentowej.

Nasze Hospicjum od ponad 30 lat służy mieszkańcom Pomorza, roztaczając opiekę nad terminalnie chorymi. Opiekujemy się zarówno dorosłymi jak i najmłodszymi pacjentami.

W ubiegłym roku Hospicjum Dutkiewicza opiekowało się 35 chorymi przewlekle dziećmi, wymagającymi zarówno całodobowej troski zespołu hospicyjnego, jak i rodziny, która bez pomocy z zewnątrz nie mogłaby normalnie funkcjonować. Ogromne koszty finansowe tej opieki – wydatki na leki, opatrunki i specjalistyczny sprzęt, byłyby nie do udźwignięcia bez wsparcia i hojności instytucji oraz osób prywatnych.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje tylko jej część, tj. ok. 60 % kosztów funkcjonowania placówki. Dlatego Twój 1% jest dla nas tak ważny.

Jak możesz przekazać nam 1%

W rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38) musisz wypełnić rubrykę: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP), podając: Numer KRS: 0000201002 oraz Wnioskowaną kwotę: kwotę 1% podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Do 02.05.2017 należy w Urzędzie Skarbowym złożyć zeznanie podatkowe na odpowiednim formularzu. Emeryci i renciści wykazują w PIT 37 dochody z renty lub emerytury na podstawie przesłanego przez ZUS PIT 40A.

Od 15 lutego w naszym hospicjum odbywać się będą dyżury wykwalifikowanych wolontariuszy i pracowników Fundacji Hospicyjnej, którzy wypełnią PIT za Ciebie.  Zapraszamy 2 razy w tygodniu (wtorek, czwartek) w godz. 15.00-18.00

Możesz rozliczyć się również przez internet za pośrednictwem programu e-pity. Wystarczy kliknąć na poniższy baner i wypełnić bezpłatnie swój PIT, zgodnie ze wskazówkami na stronie.