XXV Światowy Dzień Chorego w naszym Domu Hospicyjnym

11 lutego - Światowy Dzień Chorego, to święto ustanowione przez Jana Pawła II 25 lat temu. Obchodzimy je wspólnie, jak zwykle, w Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Jesteśmy blisko, razem, z chorymi i ich opiekunami. Pamiętamy o przesłaniu papieża Polaka: "największym darem dla człowieka jest drugi człowiek".

Uroczystość rozpoczęła msza św. celebrowana przez biskupa Wiesława Szlachetkę - wielkiego Przyjaciela naszej "Rodziny Hospicyjnej". Oprawę muzyczną oraz chwile prawdziwego wzruszenia podczas nabożeństwa zapewniła Kapela Mariacka pod kierunkiem Joanny Orzeł. Następnie wszyscy goście przemieścili się do sali konferencyjnej, gdzie zostali serdecznie powitani przez Alicję Stolarczyk - Prezes Fundacji Hospicyjnej oraz kapelana naszych chorych i ich rodzin - ks. Jędrzeja Orłowskiego SAC

Po muzycznym występie zespołu Czarodzieje z Kaszub, który wprowadził wszystkich w doskonały nastrój, wykład o psychologii pozytywnej wygłosiła Marzena Grochowska, od Danusi Stopieńskiej usłyszeliśmy parę słów o byciu tu i teraz. Do naszych chorych na oddziale Domu Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku trafiły piękne hiacynty.

To święto to okazja żeby na chwilę się zatrzymać, docenić wszystko co daje nam los, zauważyć, jak wiele siły jest w tych, którzy mierzą się na co dzień z chorobą swoją lub osoby bliskiej. Dziękujemy, że byliście z nami!

Orędzie Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego 2017 r.