Opłatek w Domowym Hospicjum dla Dzieci AD 2016

Z radością i wzruszeniem dzielimy się z Wami fotorelacją z Wigilijnego spotkania rodzin i zespołu Domowego Hospicjum dla Dzieci. Wiele było łez wzruszenia i gestów pełnych sympatii oraz podziękowań za ten wspólny, niejednokrotnie kolejny już rok wspólnej opieki nad chorymi maluchami.

O godzinie 16, tuż po uroczystej Mszy Świętej, nastąpiło krótkie i ciepłe powitanie zgromadzonych gości przez Prezes Fundacji Hospicyjnej, Alicję Stolarczyk oraz Bognę Kozłowską, Wiceprezes Fundacji, a także Beatę Król, Pielęgniarkę Koordynującą Domowe Hospicjum dla Dzieci oraz ks. Jędrzeja Orłowskiego, hospicyjnego kapelana. Po tym wstępie opłatek został rozdany i każdy chętny mógł przełamać się nim z innymi składając przy tym serdeczne życzenia. W tym czasie piękną aranżację kolęd zaprezentowały Panie Karolina Nowak i Aleksandra Rodziewicz.

Po przełamaniu się opłatkiem goście zostali zaproszeni do poczęstowania się tradycyjnymi świątecznymi przysmakami, które gościły na stołach. Mogli także cieszyć się świeżymi owocami, dzięki wsparciu firmy Pesca Fresca. Pomocą w obsłudze gości przy stołach profesjonalnie zajęli się wolontariusze, uczniowie technikum gastronomicznego z Gdańska-Wrzeszcza, pod wodzą niezastąpionej wychowawczyni Pani Jolanty Gizy. Około godziny 18:00 dzieci zgromadzone na sali coraz tęskniej spoglądały w kierunku drzwi, niecierpliwiąc się na przyjście Świętego Mikołaja. Na szczęście ten nie zawiódł, a w dodatku wszystkie maluchy obdarowane zostały pokaźnymi paczkami! Nastąpił czas pamiątkowych fotografii z Mikołajowych kolan oraz dziecięcych wierszyków recytowanych mu nieśmiało do ucha.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że piątkowe popołudnie w Hospicjum przy ul. Kopernika 6 było wyjątkowe i przez długi czas będzie jeszcze wspominane przez dzieci, ich najbliższych oraz hospicyjny zespół. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia!