• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Harcerze z Wilna organizują koncert charytatywny na rzecz hospicjum

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II

 

Tak działają nasi Przyjaciele z Wilna!

23 listopada, w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, odbędzie się koncert charytatywny „Drzewo Nadziei“. Środki zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na budowę dziecięcego działu hospicjum w Wilnie. Organizatorami tego szczególnego wydarzenia są harcerze Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie z działu "Harcerskie Drzewo". 

Wspólnymi siłami zróbmy coś wielkiego – dołączcie do nas i podarujmy nadzieję tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Zapraszamy wszystkich do przybycia, a tych, którym się nie uda tego zrealizować, zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo na stronie internetowej:

http://www.wilnoteka.lt

Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie to dom, w którym panuje miłość, dobroć i nadzieja. To właśnie tu chorzy i ich rodziny są otoczeni troską oraz opieką duchową, medyczną i socjalną.

Pomimo, że hospicjum jest pierwszym i jedynym takim domem na Litwie, jednak ciągle zmaga się z różnymi problemami w szukaniu sponsorów i ofiarodawców. Nie patrząc na trudności, stawiają dziś sobie nowy cel – wybudowanie działu dla dzieci cierpiących na choroby onkologiczne. Właśnie z tego powodu dział "Harcerskie Drzewo" z ZHPnL, realizuje projekt "Drzewo Nadziei", którego celem jest uzbieranie wsparcia dla hospicjum.

Podczas koncertu wystąpią polskie zespoły i piosenkarze z Wilna oraz okolic. Wystąpi również zespół z Polski "Full Power Spirit", który wykonuje chrześcijański hip-hop.

Nie bądźmy obojętni i poświęćmy chwilkę czasu tym, którym ten czas jest jeszcze bardziej cenny niż dla nas. Zróbmy wszystko, by "Drzewo Nadziei" puściło korzenie!

Podajemy numer konta bankowego, na które można przelać dowolną sumę na budowę dziecięcego działu Hospicjum oraz serdecznie dziękujemy i liczymy na waszą pomoc!

Kod banku: 21400

BIC, SWIFT: NDEALT2X

Nazwa odbiorcy: Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas 

Tytuł zobowiązania: "Drzewo Nadziei" 

Numer rachunku: LT 232140030002856368 EUR

(na podstawie www.hospisas.lt)

Zobacz nas:

https://www.youtube.com/watch?v=r0okBqBKHmQ&t=2s

Więcej o wydarzeniu i wykonawcach:

https://www.facebook.com/events/308303622888443/

Projekt zorganizowany w ramach projektu "Szkoła lidera polonijnego Ja-Lider", realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja, jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczpospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą, a także nas wspiera Instytut Polski w Wilnie.

 

 

 

 

 


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku