Św. Łukasz - patron lekarzy i Służby Zdrowia

18 października przeżywamy w liturgii Kościoła wspomnienie św. Łukasza - patrona lekarzy i Służby Zdrowia. Tradycja podaje, że był lekarzem, potrafił dostrzec cierpienie i pochylał się nad ludźmi chorymi i cierpiącymi.
Święty Łukasz żyjąc według zasad ewangelicznych czerpał radość i pogodę ducha. Jako patron lekarzy i pracowników Służby Zdrowia wskazuje na potrzebę budowania wrażliwej odpowiedzialnej relacji między lekarzem a pacjentem.
Całemu naszemu zespołowi medycznemu życzymy, aby wzór cnót św. Łukasza przyświecał mu w codziennej, pełnej wyzwań i poświęcenia, pracy. Dziękując jednocześnie za wielkie serce, z którym każdego dnia lekarze, pielęgniarki, opiekunki i wolontariusze podchodzą do łóżek naszych chorych w ich domach oraz w naszym domu hospicyjnym.
Dziś podczas mszy św. o godzinie 15.00 nasz hospicyjny Kapelan ks. Jędrzej Orłowski SAC serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich opiekunów osób chorych i cierpiących.