Dobro procentuje. O więziach rodzących się w naszym hospicjum

Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego zakończenia lata. W upalne, sobotnie południe podopieczni Hospicjum Domowego dla Dzieci, ich rodziny oraz zespół hospicyjny, tłumnie przybyli na piknik do malowniczo położonej miejscowości pod Gdańskiem, Trzciniska. Gospodarzem pikniku była szczególna rodzina, bo niegdyś (z powodu choroby najmłodszego syna Rafała) będąca pod opieką Hospicjum Domowego. Chłopiec, mimo że lekarze w szpitalu o jego przyszłości wypowiadali się z niepewnością w głosie, zaskoczył wszystkich,

i po kilku latach ku radości wszystkich zainteresowanych, mógł zostać wypisany spod opieki. Rodzina Rafałka (dziś dużego już chłopca) czuła jednak, że na tym nie powinien się skończyć ich kontakt z osobami pracującymi i poznanymi w Hospicjum, którzy pomogli w trudnym momencie, wsparli, nie szczędzili wysiłku, by chłopiec czuł się jak najlepiej. Po kilku latach postanowili więc symbolicznie podziękować, przygotowując to spotkanie i goszcząc „hospicyjną rodzinę” w swoim domu oraz ogrodzie. Atmosfera pikniku, jak nietrudno się domyślić, pełna była radości, rodzinnego ciepła i relaksu.
Zadbano o wszystko! Pojawiła się przemiła i bardzo kontaktowa Pani pedagog, która wspólnie z dziećmi stworzyła dzieła z masy solnej, Pani Teresa Owca ze swoimi pracami z wikliny papierowej (o której pięknie opowiadała i edukowała chętnych), Panowie motocykliści ze Stowarzyszenia Lotor, gotowi zabrać najmłodszych na przejażdżkę. Oczywiście wielką popularnością cieszyła się także trampolina i hamak ogrodowy.
Nasza Gospodyni, mama Rafałka, specjalnie na piknik przygotowała pyszną, sycącą grochówkę, zadbała o grilla i słodkości. Do pomocy zaproszono także firmę Portal i Polski Związek Wędkarski Gdańsk. Dzięki wsparciu możliwe było także przekazanie niezbędnych dla naszych maluchów środków pielęgnacji; pieluch i mokrych chusteczek.
Za zaangażowanie i serce dziękujemy pięknie wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia, takie momenty zostają w naszych myślach na długo i dają nam siłę!!