• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ekscytujaca końcówka lata

Piątek przywitał nas cudowną pogodą. Jak co roku, to już niemal tradycja, spędziliśmy dzień w 49 Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Piknik jak zwykle rozpoczął się od zwiedzania sali tradycji, gdzie można było zapoznać się z historią wojskowego lotnictwa. Potem czekała na nas niespodzianka. Każdy mógł usiąść za sterami śmigłowca, poczuć się przez chwilę pilotem i przy okazji zobaczyć prawdziwy pokaz lotnictwa. To był niesamowity widok.

 Z nieba lał się żar, na szczęście następnym punktem zwiedzania na naszej mapie była straż pożarna. Strażacy oprowadzili nas po swoich wozach bojowych, pokazali jak działa sprzęt ratowniczo-gaśniczy, a przy okazji trochę schłodzili! Odwiedził nas również Sokolnik, który na co dzień wraz ze swoimi ptakami jest obecny na lotnisku. Jego ptaki pełną bardzo ważną rolę w służbie lotnictwa. Dbają o bezpieczeństwo na niebie. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska sowie i sokołowi. Te odważniejsze mogły nawet potrzymać tego drugiego, drapieżnego bądź co bądź ptaka, na swoim ramieniu. W międzyczasie na ognisku piekły się kiełbaski od firmy Bruno Tassi. Trzeba przyznać, że znikały w tempie błyskawicznym. Piknik uważamy za udany! Dzieciaki zadowolone! Do zobaczenia za rok!

Oczywiście dziękujemy również firmie Przewozy Autobusowe Gryf, która bezpiecznie nas zawiozła na miejsce pikniku a potem również odwiozła oraz wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień pozostanie niezapomnianym i jakże ekscytującym wspomnieniem dla naszych małych podopiecznych!

{gallery}pruszcz2016{/gallery}

 

 

 

 

 


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku