Jedni mają wakacje... inni edukację

W dniach 1-3 lipca 2016. na Kaszubach integrowali się, jak co roku, nasi wolontariusze łącząc przyjemne z pożytecznym. Spotkali się bowiem w niezwykle urokliwych Zdunowicach k. Sulęczyna w środku lasu i w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Kotynia, by wspólnie odpoczywać, regenerować siły, ale też (co stanowiło zresztą całkiem spory wycinek czasu) zdobywać wiedzę i pogłębiać swoje kompetencje społeczne, tak przecież potrzebne w towarzyszeniu pacjentowi. Warsztaty poprowadziła współpracująca z nami nie od dziś wspaniała trenerka i coach Marzena Grochowska.

Śmiechu było co niemiara. Nie zabrakło też jednak refleksji i dyskusji na temat współpracy, motywacji w życiu codziennym, posiadanego systemu wartości i postępowania zgodnie z nim, a także umiejętności dokonywania wyborów zgodnie ze swoimi wartościami. Uczestnicy warsztatów zachęcani byli do kreatywnej współpracy i do jeszcze lepszego poznawania siebie nawzajem. Tego typu zajęcia służą rozwijaniu poczucia wspólnoty i bycia zespołem, a to bardzo ważne kwestie w pracy wolontariusza. Nasz zespół i towarzysząca im koordynator wolontariatu Basia Szynaka wrócili do Gdańska z zapasem energii i radości życia, z których będą mogli czerpać w niełatwej przecież, ale jakże satysfakcjonującej, pracy wolontariackiej w naszym Hospicjum. Pani Marzenie bardzo dziękujemy za niezwykle rozwijające zajęcia.