"Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach"

Serdecznie zapraszamy na warsztat prowadzony przez naszą psycholog, Agnieszkę Paczkowską, skierowany do rodziców i opiekunów, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 19 czerwca w godzinach 11-17 w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc bardzo prosimy o wcześniejsze zapisy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztat jest bezpłatny.

Śmierć kochanej osoby wywiera ogromny wpływ na życie całej rodziny, także na dzieci i młodzież. Pomaganie im w tym okresie nie jest zadaniem łatwym, zwłaszcza gdy samemu przeżywa się skrajne emocje związane z odejściem bliskiej osoby.

My, dorośli możemy towarzyszyć młodym ludziom w trudnej drodze żałoby. Jak to jednak zrobić, gdy samemu czuje się zagubienie i pojawia się tak wiele pytań i wątpliwości?
A ponadto:
Jak rozmawiać z osieroconym dzieckiem i nastolatkiem?
Jak pomagać dziecku i nastolatkowi w przeżywaniu żałoby?
Jak poradzić sobie z własnymi emocjami?
Jakie są czynniki ryzyka powikłania procesu żałoby?
Po czym poznać, że dziecku lub nastolatkowi potrzebne jest wsparcie specjalisty?
Jak pomóc dziecku i nastolatkowi wrócić do szkoły po pogrzebie?