Z cyklu: Hospicjum to też życie!

Mieszkańcami naszego Domu Hospicyjnego są ludzie w różnym wieku i o rozmaitych życiorysach. Aktualnie mieszkają tu panowie Wacław i Marian. Czy coś ich łączy oprócz przeżywanego cierpienia? Okazuje się, że tak. Łączy ich wspólnota pasji. Miłość do muzyki chóralnej. Obaj są bowiem wieloletnimi członkami chórów parafialnych, w których udzielają się wraz ze swoimi małżonkami. Trudny czas chorowania uniemożliwia im uczestniczenie w życiu swoich wspólnot. Ale czy na pewno? W minionym tygodniu obu panów odwiedziły ich chóry i obaj uczestniczyli we mszach podczas których, razem ze swoimi grupami mogli śpiewem chwalić Boga. Niezwykle to wzruszające... Bycie świadkiem tak pięknych gestów przywiązania, na jakie zdobyli się członkowie chórów Stella Fatima z Żabianki oraz Cantores Minores Gedanenses z Moreny wobec swoich przyjaciół a naszych pacjentów.

Dziękujemy za te piękne świadectwa prawdziwego człowieczeństwa.