Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

Każdego dnia, u boku chorego człowieka, z poświęceniem, zaangażowaniem i sercem. Nasze Anioły! Gorące życzenia składamy dziś Pielęgniarkom z okazji ich święta, by wykonywana przez nie praca była doceniana i satysfakcjonująca, niosła dumę i radość. "Pielęgniarka to też lekarstwo" - trudno się z tym nie zgodzić! Dziękujemy za ukojenie, które niesiecie potrzebującym, będąc tak ważną częścią zespołu medycznego... I chwili wytchnienia, także życzymy.

Życzenia płyną z różnych stron. Oto jedne z nich:

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki wszystkim  wykonującym ten niełatwy zawód życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia i sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym. W pełnieniu obowiązków życzę wytrwałości, pogody ducha i szczęścia. Proszę przyjąć moje słowa uznania za wykonywanie tej wymagającej poświęceń pracy. Doceniam włożone zaangażowanie i cierpliwość w stosunku do pacjentów. Wasz trud przyczynia się do przywrócenia zdrowia i radości życia chorym oraz ich bliskim. Dziękuję za stwarzanie przyjaznego otoczenia, ciepłej atmosfery wokół podopiecznych, łagodzącej ich cierpienie i niepokój. Często tylko na Was mogą polegać i wiele Wam zawdzięczają. W niezliczonej liczbie przypadków to przy Was kończą swoją ziemską drogę, a Wy pomagacie im godnie odejść z tego świata. Na każdą kolejną sekundę Waszej pracy, życzę dużo siły!

Z wyrazami szacunku,
Krystyna Przybylska