• 58 340 61 00
  • 668 450 749
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pola Nadziei na Pomorzu 2016

Tegoroczne Pola Nadziei na Pomorzu przypadają w niedzielę 24 kwietnia! Tego dnia cały Gdańsk rozkwitnie żonkilami. Na ulice miasta wyjdą tysiące wolontariuszy w żółtych koszulkach, by kwestować na rzecz podopiecznych trójmiejskich hospicjów, w tym naszego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Każdy darczyńca otrzyma w geście wdzięczności żółty kwiat na znak solidarności z chorymi i cierpiącymi. Tymczasem, jak co roku, włączamy się do przygotowań Pól Nadziei na Pomorzu. Do współpracy zapraszamy również Państwa.

We współpracy Caritasem Archidiecezji Gdańskiej na rzecz Hospicjum im. Św. Józefa w Sopocie i Stowarzyszeniem Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Hospicjum pw. Ojca Pio w Pucku, planujemy wiele atrakcji, które mają skłonić Państwa do wsparcia zbiórki na rzecz podopiecznych tych podmiotów. Nasza współpraca zaowocuje w tym roku sztafetą, która wyruszy z Helu i ma dotrzeć aż do Gdańska. Biegacze i motocykliści pokonają trasę w żółtych koszulkach, włączając się w ten sposób w propagowanie idei hospicyjnej.
Tegoroczne gdańskie wydarzenia będą się koncentrować na Długim Targu. Rozpoczniemy od parady władz miasta i regionu, wolontariuszy – młodzieży i dorosłych opiekujących się chorymi, pracowników Hospicjum i Fundacji, prowadzonej przez zespoły muzyczne i orkiestry dęte. Nasi goście będą mogli skorzystać z oferty stoisk ze zdrową żywnością i przetworami regionalnymi. Dietetycy, lekarze i trenerzy personalni będą doradzać jak dbać o ciało i ducha. Nie zabraknie atrakcji dla aktywnych: bieżni, rowerków, a także niespodzianek dla dzieci. O 12.00 zagra dla nas Monika Kaźmierczak, wprost z wieży ratusza Staromiejskiego popłyną dźwięki carillonu.
W Sali Wety w Ratuszu Głównym przyznawane będą nagrody dla  Honorowego Wolontariusza oraz Filantropa roku. W tym roku przyznane zostaną również nagrody dla szkół, które najbardziej aktywnie włączyły się w wolontariat.
Wydarzenia na Długim Targu urozmaici również występ bębniarzy z Grupy Taraban pod przewodnictwem Rodrigueza. Chcemy zaprosić was również do wspólnego „Żonkil Dance”, który poprowadzi Marek Konderak z TOPdance.
Wolontariusze będą tego dnia pojawiać się we wszystkich częściach Gdańska, na ulicach, w parkach, przed kościołami. Podczas finałowej niedzieli będziemy zbierać środki, które mają wesprzeć budżety współorganizujących wydarzenie hospicjów. Mimo że opieka w Hospicjum jest bezpłatna, Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje jedynie ok. 2/3 kosztów utrzymania pacjentów. Łącznie w ciągu roku hospicja organizujące imprezę opiekują się ok. 3000 chorych: dorosłych i dzieci.
Jeżeli chcemy pomóc większej liczbie osób, musimy pozyskać pozostałą część środków od ludzi dobrej woli i instytucji. Zapraszamy Was zatem serdecznie do przyłączenia się do tegorocznej akcji, niech będzie nas widać!
Osoby, które chciałyby się przyłączyć do kwesty jako wolontariusze powinny kontaktować się z Panią Anną Włodkowską, koordynatorką wolontariatu Fundacji Hospicyjnej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Firmy, które chciałyby zorganizować zbiórkę lub w inny sposób włączyć się w pomoc w przygotowanie Pól Nadziei, mogą kontaktować się z Panią Aleksandrą Kalitą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 501 693 445

 

 

 


© 2017 Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku