Misja

Naszą misją jest otaczanie troskliwą opieką każdego pacjenta wraz z jego rodziną oraz towarzyszenie im w godnym przeżywaniu niezwykle trudnego okresu schyłku życia i żałoby po stracie najbliższych.

Celem naszej opieki jest niesienie ulgi w cierpieniu – zarówno fizycznym, emocjonalnym, duchowym, jak i socjalnym.

Św. Wincenty Pallotti

Obecnie jest rzeczą pewną, że Pallotti był zwiastunem przyszłości. Prawie o sto lat uprzedził on odkrycie następującego faktu: W świecie laików, do tego czasu biernym, ospałym, lękliwym i niezdolnym do wypowiedzenia się, istnieje wielka energia służenia dobru.

Autor: Papież Paweł VI, Przemówienie wygłoszone 1 września 1963 w katedrze we Frascati