... pozostaniesz na zawsze w sercach tych, którzy Cię kochali...

Wczoraj, po długiej chorobie, w otoczeniu kochającej rodziny, zmarła nasza koleżanka Alina Tymczuk. Trudno nam o niej mówić inaczej niż „nasza Alinka”. Od wielu lat związana z Hospicjum Dutkiewicza. Posiadała wszystkie cechy dobrej i profesjonalnej pielęgniarki: była wrażliwa, pracowita, kompetentna, a przy tym ciepła i empatyczna. Potrafiła doskonale nawiązać kontakt z pacjentem nawet w najtrudniejszej sytuacji. Praca była dla niej prawdziwą misją. A możliwość zawodowego realizowania się w zespole źródłem siły potrzebnej do zmagania się z własną słabością. W ostatnim czasie, mimo osobistego doświadczania nieuleczalnej choroby, nie zrezygnowała z pracy. Z jeszcze większą siłą i zaangażowaniem pomagała chorym onkologicznie pacjentom. Z ogromną troską pochylała się nad każdym z nich. Towarzyszyła jemu i jego bliskim w najtrudniejszym czasie pożegnania i odchodzenia… Teraz my Ją zegnamy z niewypowiedzianym żalem i łączymy z Rodziną w bólu.
Dla wielu pielęgniarek pozostanie wzorem koleżanki po fachu!