Przedświąteczna krzątanina w Hospicjum Dutkiewicza

Wielkanoc już za dwa tygodnie. Od początku marca w naszym Hospicjum wiele się dzieje, by dobrze przygotować się do najważniejszego dla chrześcijan Święta. I jest to zarówno przygotowanie duchowe: od wczoraj (14 marca) trwają Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Krzysztof Masiulanis. W miniony weekend odprawione zostały nabożeństwa z udziałem rodzin, które na przestrzeni wielu lat powierzyły nam w zaufaniu swoich bliskich. Licznie zgromadzeni modlili się, we wspólnocie, przy subtelnym akompaniamencie pani Elżbiety Kulińskiej, za tych co odeszli. W każdy piątek odprawiana jest Droga Krzyżowa, którą prowadzą nasi niezastąpieni wolontariusze.

Działamy również w kierunku zaspokojenia bardziej przyziemnych potrzeb naszych podopiecznych – potrzeb egzystencjalnych. W tym celu w weekend 11-13 marca aktywnie włączyliśmy się w zbiórkę żywności i już od jutra paczki z artykułami spożywczymi będą trafiać do domów najbardziej potrzebujących pacjentów. Ponadto dzięki wsparciu kilka zaprzyjaźnionych firm: Oceanic, BBK, RCKiK, Pan Dragon i Belatex, powstały urocze upominki, przygotowane z pietyzmem przez pracownice Hospicjum (Marię i Janę), które trafią do domu każdego naszego pacjenta.
Sami pacjenci – mieszkańcy Domu Hospicyjnego - włączyli się również w przygotowania do Świąt. W minionym tygodniu, przy aktywnym wsparciu pracowników i wolontariuszy, posiali zborze oraz udekorowali wydmuszki jajek metodą decoupage (i tu naczelna instruktorką była nasza Krystyna – koordynatorka medyczna) , które przystroją wnętrze Hospicjum na ten szczególny czas. Tradycyjnie już z okazji zbliżającego się Święta nasza utalentowana wolontariuszka Grażyna przekazała dla wszystkich pacjentów (tych małych i tych dużych) własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.

Wspaniale jest patrzeć i każdego dnia utwierdzać się w przekonaniu, że Hospicjum to też życie. Nasze życie! Dziękujemy wszystkim: pacjentom, wolontariuszom, pracownikom i zaprzyjaźnionym firmom za zaangażowanie i wkład w codzienność tego Domu.

{gallery}marzec2016{/gallery}