XXIV Światowy Dzień Chorego w Hospicjum Dutkiewicza

Jak co roku w naszej hospicyjnej wspólnocie Światowy Dzień Chorych, przypadający na 11 lutego, przebiega w sposób wyjątkowy. Pragniemy spotkać się z naszymi podopiecznymi i ich rodzinami. Do wspólnego przeżywania tego Dnia zapraszamy szczególnych Gości. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością biskup pomocniczy ks. Wiesław Szlachetka oraz radca prowincjalny ks. Janusz Łuczak SAC, którzy koncelebrowali razem z ks. Jędrzejem Orłowskim SAC uroczystą msze świętą w intencji chorych. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił niezastąpiony Wojciech Malinowski.

Po wspólnej modlitwie wszyscy zgromadzeni udali się do sali konferencyjnej, gdzie zostali przywitani występem chóru Wydziału Zarządzania UG „Non Serio” pod dyrekcją Beaty Borowicz, który wprowadził gości w dobry nastrój. Następnie słowa do zgromadzonych, przede wszystkim chorych i ich bliskich, skierowali ks. Jędrzej, biskup Szlachetka oraz ks. Janusz Łuczak. Na sam koniec części oficjalnej, prosto z pociągu z Warszawy, ze statuetką Anioła Medycyny 2015 w ręku, dołączył do nas dr Janusz Wojtacki. Laureat został przywitany gromkimi brawami, które odzwierciedlały uznanie i głęboki szacunek dla jego postawy względem chorych. Dzieląc się swoimi wrażeniami z gali laureatów oraz wizyty w porannym programie telewizyjnym „Pytanie na śniadanie” dr Janusz nie krył wzruszenia. Wszak można zakładać, że znakomita większość spośród obecnych na sali głosowała w tym plebiscycie na „naszego” Doktora, pragnąc, by jego wielkie serce dla pacjentów zostało zauważone i docenione również poza hospicjum. W imieniu nas wszystkich Jolanta Leśniewska, dyrektor wykonawcza Fundacji Hospicyjnej pogratulowała  wyróżnienia, a Magda Małkowska z Fundacji Hospicyjnej wręczyła Doktorowi kwiaty.
Zwieńczeniem XXIV Światowego Dnia Chorego było wręczenie naszym drogim pacjentom kwiatów przekazanych przez PH Ogrodnik oraz serdeczne rozmowy w kuluarach przy słodkim poczęstunku ufundowanym przez cukiernię Fajne Baby z Gdańska. W tym samym czasie biskup Szlachetka, ks. Janusz Łuczak oraz dyrektor hospicjum ks. Jędrzej Orłowski  odwiedzili mieszkańców Domu Hospicyjnego w ich pokojach.
Każdego roku celebrując Światowy Dzień Chorego pragniemy pokłonić się symbolicznie wszystkim tym, których dotyka ból fizyczny i duchowy. Pragniemy, by ciepłe uczucia, które kierujemy w ich stronę sprawiły, że brzemię dźwiganego cierpienia było choć odrobine lżejsze. Ufamy, że nam się to udaje. Wszystkim Gościom bardzo dziękujemy za przybycie. Składamy też podziękowania firmom które wsparły nas w organizacji wydarzenia.

{gallery}dz_chorego2016{/gallery}