O Hospicjum

Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku od prawie 30 lat służy mieszkańcom Pomorza, roztaczając opiekę nad terminalnie chorymi pacjentami. Rocznie trafia do nas ponad 1000 osób. Nasza działalność przybiera trzy formy: Dom Hospicyjny to miejsce dla 32 osób z zaawansowaną chorobą nowotworową, Hospicjum Domowe dla Dzieci, opiekujące się 35 dziećmi oraz Hospicjum Domowe dla Dorosłych, w którym aktualnie znajduje się od 80 do 100 dorosłych pacjentów. Nasza placówka spełnia wszelkie wymogi medycyny paliatywnej, zapewniając stałą opiekę lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, psychologów, duchownych i wolontariuszy. Opieka w Hospicjum jest bezpłatna. A umożliwia to hojność i wielkie serca darczyńców – instytucji i osób prywatnych. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje część, tj. ok. 60 % kosztów funkcjonowania naszej placówki.

Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku prowadzi opiekę dla pacjentów onkologicznych w terminalnym okresie choroby nowotworowej z Gdańska i okolic w zakresach:

Hospicjum Domowe dla Dzieci i Hospicjum Domowe dla Dorosłych – zespół złożony z lekarza, pielęgniarki, duchownego,z pomocą wolontariuszy, otaczają chorego opieką w domu, określając podczas pierwszej wizyty potrzeby chorego. Opiekę paliatywną sprawuje profesjonalny zespół medyczny, wspierany przez wolontariuszy. Pacjenci Hospicjum Domowego mają pierwszeństwo do czasowego lub stałego nieodpłatnego pobytu w Domu Hospicyjnym w Gdańsku.

Zgłoszenie pacjenta i wszelkie szczegółowe informacje są dostępne pod telefonem Hospicjum: 58 340-61-00.

Hospicjum Stacjonarne - działa od lutego 2002 roku. Dom Hospicyjny dla osób z zaawansowaną chorobą nowotworową posiada 32 łóżka w salach jedno-, dwu- i trzyosobowych. Większość z pokoi posiada własne toalety. W Domu Hospicyjnym posiadamy nowoczesny, zintegrowany systemem kąpieli. Każdy pokój wyposażony jest w telewizję kablową, która umożliwia oglądanie rozmaitych programów, w tym każdego dnia o g. 15.00 bezpośredniej transmisji mszy świętej, odprawianej w kaplicy hospicyjnej. Oddział spełnia wszystkie wymogi medycyny paliatywnej, będąc jednocześnie przytulnym domem ze stałą opieką lekarzy, pielęgniarek, duchownych i wolontariuszy medycznych.

Zgłoszenie pacjenta i wszelkie szczegółowe informacje są dostępne pod telefonem: 58 340-61-00.

Poradnia Medycyny Paliatywnej działa w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w dni robocze od 11:00 do 15:00. Specjalistyczna poradnia jest przeznaczona dla pacjentów onkologicznych, którzy zakończyli leczenie przyczynowe. Specjaliści z zakresu terapii bólu i chorób wewnętrznych są do dyspozycji mieszkańców Gdańska i okolic. Wizytę w poradni należy zgłosić i zarejestrować pod całodobowym telefonem Hospicjum: 58 340-61-00.

Warunkiem przyjęcia do Hospicjum Domowego lub do Domu Hospicyjnego jest skierowanie od onkologa, lekarza rodzinnego lub zgłoszenie chorego przez rodzinę w Domu Hospicyjnym w Gdańsku, ul. Kopernika 6 (przystanek T. Chodowieckiego) lub telefonicznie pod numerem 58 340-61-00; fax: 58 340-61-32.

Jeśli szukasz Hospicjum w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, wejdź na stronę www.hospicja.pl.