Potrzeby bieżące

Zapraszamy osoby indywidualne oraz instytucje, do przekazania na rzecz Hospicjum darowizn pieniężnych lub rzeczowych, które w całości zostaną przeznaczone na realizację działań statutowych Hospicjum, tj. opiekę nad nieuleczalnie chorymi.

Nieustannie potrzebujemy i poszukujemy

Ze względu na ciężki stan pacjentów oraz naszą dbałość o poprawę jakości ich życia w ostatnim etapie choroby, nieustannie poszukujemy hojnych ofiarodawców, którzy zechcą pomóc nam w sfinansowaniu zakupu:

• pralki automatycznej
  • lodówki dla pacjentów
  • odkurzacza na wymienne worki
  • żelazka albo stacji parowej
  • golarki do włosów
  • wkrętarki akumulatorowej
  • naczyń stołowych dla pacjentów
  • żarówek ledowych na duży i mały gwint - chcemy przejść na ten rodzaj oświetlenia ze względów oszczędnościowych

Dom Hospicyjny to także dom naszych pacjentów. Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki do życia. W związku z tym z wdzięcznością przyjmiemy pomoc w postaci:

• środków czystości: płyn do podłóg Ajax lub Pronto, proszek do prania, Domestos do dezynfekcji, kostki do wc, odświeżacze powietrza
  • worków na śmieci: 45/ 60/ 120 l
  • mopów, szczotek itp.
  • baterii (12V paluszki, AAA 1, 5V, HR 9V)
  • żarówek (40W; 75W; 18W jarzeniówki: E-14 40W, 60W; 35W halogen)
  • części eksploatacyjnych do odkurzacza Karcher
  • naczyń jednorazowych, szczególnie kubeczków plastikowych - w kilku miejscach Domu hospicyjnego znajdują się ogólnodostępne dystrybutory wody mineralnej, które muszą byś stale zaopatrywane w kubeczki
  • nowej pościeli bawełnianej
  • nowych prześcieradeł frotte z gumką na pojedyncze łóżko
  • papieru ksero formatu A4 i A3, kopert, koszulek A4
  • tonerów do drukarek HP zarówno atramentowych jak i laserowych
  • pampersów dla dorosłych w rozmiarach M, L i XL, podkładów
  • pampersów dla dzieci, którymi wspomagamy naszych małych podopiecznych z Domowego Hospicjum dla Dzieci
  • witamin, odżywek, maści przeciwodleżynowych
  • środków pielęgnacyjnych: kremy do rąk, mydło w płynie, balsam lub oliwka do ciała, chusteczki wilgotne, gąbki-myjki do ciała
  • paliwa do samochodów hospicyjnych (na dojazd do ponad 120 pacjentów, będących łącznie pod opieką Hospicjum Domowego dla Dorosłych i Dzieci).

Z góry dziękujemy za dar serca w imieniu własnym, a przede wszystkim naszych pacjentów i ich rodzin.

Pomóż nam pomagać:
BOŚŒS.A. O/Gdańsk 87 1540 1098 2001 5562 3339 0001