Wielki Czwartek - Święto Kapłanów

Przez modlitwę i pracę będę wedle możności zabiegać o dobro Kościoła
w taki sposób jakby mi zlecona była troska o cały Kościół powszechny.
                                                                                         Św. Wincenty Pallottii

Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym szczególnym czasie nasze myśli kierujemy w stronę księży Pallotynów i kapłanów współpracujących z naszym Hospicjum.

Dziękując Panu, za to że powołał Was do swojej służby życzymy Wam, wiele dobra i radości z pracy duszpasterskiej, życzliwych serc gotowych przyjść z pomocą i siły w pokonywaniu ludzkich słabości.
Niech droga, którą obraliście będzie drogą świętości, a trud trwania przy Chrystusie, zostanie nagrodzony radością Zmartwychwstania.
Niech stale wzrasta w Was miłość do Eucharystii, a moc Ducha Świętego dodaje sił, by jeszcze pełniej realizować swoje powołanie na wzór świętego Palloniego.

Pracownicy i wolontariusze
Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC